Informācija medijiem
helikopters

Otrdien, 19. oktobrī, Ministru kabinets atļāva Iekšlietu ministrijai īstenot Mobilitātes partnerības mehānisma (Mobility Partnership Facility) finansēto projektu “Gruzijas Robežpolicijas (GBP) kapacitātes stiprināšana “zaļās” un jūras robežu novērošanai”.

Valsts robežsardze palīdzēs Gruzijai uzlabot sauszemes un jūras robežu drošību papildinot Gruzijas robežpolicijas gaisa floti,  un veicinot aviācijas jomas reorganizāciju un atbilstību Eiropas Savienības dalībvalstu līmenim. Latvijas robežsardze 2023.gada rudenī nodos helikopteru, kas būtiski palielinās Gruzijas robežpolicijas mobilitāti un spēju laicīgi identificēt un novērst draudus robežai. Tiks sniegts atbalsts arī Gruzijas robežpolicijas pilotu un inženieru apmācībā, piegādājot rezerves daļas un instrumentus. Apmācības plānotas 2022. – 2023.gadā.

Kopš 2006.gada Eiropas Savienības un Latvijas finansēto projektu ietvaros Valsts robežsardze sniedz atbalstu Gruzijas Robežpolicijai un Patruļpolicijai integrētās robežu pārvaldības ieviešanā, t.sk. robežpārbaužu organizēšanas, riska analīzes, kinoloģijas un citos jautājumos.

Mobilitātes partnerības mehānisms ir Eiropas Savienības finansēta iniciatīva, kas palīdz īstenot Vispārējo pieeju migrācijai un mobilitātei. Mehānisms sāka darboties 2016. gada janvārī ar mērķi palīdzēt īstenot Eiropas Savienības migrācijas politikas un tās īpašo politisko un darbības instrumentu ārējās dimensijas darbību. Kopējās projekta izmaksas: 272 900 eiro apmērā laika posmā no 2021. gada līdz 2024. gadam.

Gunta Jansone

Nodaļas vadītāja
gunta.jansone [at] iem.gov.lv