​Palīdzības sniegšana Ukrainai

Latvijas valsts Ukrainas pilsoņiem, kuri izceļo no Ukrainas militārā konflikta dēļ, nodrošina mītnes vietu, pārtiku un cita veida palīdzību. Lai varētu uzturēties un strādāt Latvijā, Ukrainas pilsoņiem izsniedzam ilgtermiņa vīzas saistībā ar tiesībām uz nodarbinātību Latvijā.

Dodoties uz Latviju, lūdzam Ukrainas pilsoņus neaizmirst ceļošanas dokumentus, tomēr ceļošanas dokumentu vai medicīnisko dokumentu (vakcinācijas sertifikāts, Covid tests) neesamība nebūs šķērslis ieceļošanai Latvijā. Ja Ukrainas pilsonim ir biometriskā pase, viņš var atrasties Latvijā bez vīzas 90 dienas. Latvija ir pieņēmusi īpašu regulējumu un ikviens Ukrainas civiliedzīvotājs var saņemt vīzu ar tiesībām uz nodarbinātību.

Lai iegūtu vairāk informācijas, lūdzam zvanīt uz vienoto tālruni +371 27380380 (9:00-17:00) vai apmeklēt mājaslapu palidziukrainai.lv

Ja, ierodoties Latvijas teritorijā, jums vai ģimenes loceklim ir nepieciešama neatliekamā medicīniskā palīdzība, informējiet par to robežšķērsošanas vietā strādājošo Valsts robežsardzes amatpersonu vai zvaniet uz 113.

No 2023.gada 1.janvāra tiem Ukrainas civiliedzīvotājiem, kas pieteiksies pagaidu aizsardzības statusa saņemšanai  Latvijas Republikā un šo statusu apliecinošam dokumentam, tiks izsniegta termiņuzturēšanās atļauja uz diviem gadiem. Plašāk Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes tīmekļvietnē

Iedzīvotāju ievērībai!

Iedzīvotāji tiek aicināti nesatraukties, jo Latvijai nav tiešu militāru draudu. Aizsardzības ministrija apliecina, ka Nacionālie bruņotie spēki ir gatavi reaģēt uz jebkādiem apdraudējuma scenārijiem, ja gadījumā Latvijas iedzīvotāju drošība un valsts suverenitāte tiks apdraudēta.

Krīzes var būt dažāda rakstura un var pienākt negaidot, piemēram, dabas katastrofas, elektrības traucējumi, interneta darbības pārtraukumi, tie var radīt ķēdes reakciju, kas var tiešā veidā apgrūtināt ikdienas dzīves ritumu.

Tādēļ jau iepriekš Aizsardzības ministrija ir informējusi sabiedrību par sagatavošanos pirmajām 72 stundām un nepieciešamību ikvienam iedzīvotājam spēt atbalstīt savus tuviniekus, parūpēties par savu mājokli, kā arī jau iepriekš apzināt komunikācijas veidus un uzticamos informācijas avotus.

Buklets “Kā rīkoties krīzes gadījumā” latviešu, angļu un krievu valodā un informācija par sagatavošanos krīzēm.