Informācija medijiem COVID-19
Valsts policija mājsēdes kontroles laikā

30. novembrī Ministru kabinets nolēma piešķirt finansējumu 879 481 eiro apmērā Iekšlietu ministrijai no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, lai nodrošinātu piemaksas policijas un robežsardzes amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm par darbu paaugstināta riska un slodzes apstākļos Covid-19 vīrusa izplatības ierobežošanā, kā arī piemaksas par nakts darbu iedzīvotāju pārvietošanās aizlieguma ievērošanas kontrolē.

Piemaksas paredzētas par laika posmu no 2021. gada 1. oktobra līdz 31. oktobrim, kā arī par nakts darbu iedzīvotāju pārvietošanās aizlieguma ievērošanas kontrolē no šā gada 21. oktobra līdz 14. novembrim laikposmā no plkst. 22.00 līdz plkst. 5.00.

Piemaksu nodrošināšanai Valsts policijai paredzēts piešķirt 546 185 eiro, Valsts policijas koledžai – 5 199 eiro, bet Valsts robežsardzei – 328 097 eiro.

Piemaksas apmērs par darbu paaugstināta riska un slodzes apstākļos par vienu iesaistes stundu paredzēts 75% apmērā no amatpersonai noteiktās stundas algas likmes, ievērojot noteiktos kritērijus un uzskaitīto amatpersonas iesaistes vai saskares stundu skaitu. Savukārt piemaksas apmērs par nakts darbu paredzēts 50 % apmērā no amatpersonai noteiktās stundas algas likmes.

Kritēriji piemaksas piešķiršanai joprojām paliek nemainīgi: amatpersona ir tiešā pierādāmā saskarē ar Covid-19 inficētām vai iespējami inficētām personām; amatpersona ir tiešā pierādāmā saskarē ar Covid-19 riska grupas pacientiem, kuriem nav apstiprināta slimība, bet ir jāievēro karantīna vai pašizolācija; amatpersona piedalās pasākumos, kas saistīti ar sabiedriskās kārtības nodrošināšanu un noteikto ierobežojumu kontroli.

Gunta Jansone

Nodaļas vadītāja
gunta.jansone [at] iem.gov.lv