Informācija medijiem COVID-19
Valsts policija

Otrdien, 19.oktobrī, Ministru kabinets izdeva rīkojumu par finansējuma piešķiršanu 1 690 868 eiro apmērā Iekšlietu ministrijai no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, lai nodrošinātu piemaksas policijas un robežsardzes amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm par darbu paaugstināta riska un slodzes apstākļos Covid-19 vīrusa izplatības ierobežošanā laikposmā no 2021. gada 1. augusta līdz 31. augustam, kā arī samaksu par virsstundu darbu ārkārtas uzdevumu veikšanai laikposmā no 2021. gada 1. maija līdz 31. augustam.

Paredzēts piešķirt Valsts policijai – 1 175 859 eiro, Valsts policijas koledžai – 5 917 eiro, Valsts robežsardzei – 509 020 eiro un Valsts robežsardzes koledžai – 72 eiro.

Piemaksas apmērs par vienu iesaistes stundu paredzēts 75% apmērā no amatpersonai noteiktās stundas algas likmes, ievērojot noteiktos kritērijus un uzskaitīto amatpersonas iesaistes vai saskares stundu skaitu.

Kritēriji piemaksas piešķiršanai joprojām paliek nemainīgi: amatpersona ir tiešā pierādāmā saskarē ar Covid-19 inficētām vai iespējami inficētām personām; amatpersona ir tiešā pierādāmā saskarē ar Covid-19 riska grupas pacientiem, kuriem nav apstiprināta slimība, bet ir jāievēro karantīna vai pašizolācija; amatpersona piedalās pasākumos, kas saistīti ar sabiedriskās kārtības nodrošināšanu un noteikto ierobežojumu kontroli.

Gunta Jansone

Nodaļas vadītāja
gunta.jansone [at] iem.gov.lv