Iekšējās drošības akadēmija

5. aprīlī konsorcija "Iekšējās drošības akadēmija" (IDA) Stratēģiskās uzraudzības padomes sēdē apstiprināja IDA studiju programmas - otrā cikla augstākās izglītības programmu “Pirmstiesas izmeklēšana” un pirmā cikla profesionālo studiju programmu “Policijas darbs”, atbalstot to tālāku virzību saskaņošanai IDA augstākās izglītības iestāžu lēmējinstitūcijās (attiecīgi - Latvijas Universitātes un Rīgas Stradiņa universitātes) un pēc tam nosūtot Augstākās izglītības kvalitātes aģentūrai programmu licencēšanai.

Šīs ir divas noslēdzošās IDA studiju programmas no kopumā sešām, līdz ar to ir panākts būtisks progress IDA studiju procesa pilnveidošanā, lai vidusskolu absolventi un esošie tiesībaizsardzības iestāžu darbinieki jau septembrī varētu apgūt no valsts budžeta līdzekļiem apmaksātas, unikālas, ilgtspējīgas un tiesībaizsardzības iestāžu vajadzībās balstītas studiju programmas.

Jau ziņots, ka 10. martā IDA sanāksmē apstiprināja pirmās četras studiju programmas un tās tika virzītas licencēšanai:  īsā cikla profesionālās augstākās izglītības studiju programma “Policijas darbs”; pirmā cikla augstākās izglītības programma “Pirmstiesas izmeklēšana”; otrā cikla augstākās izglītības programmas "Ekonomiskā drošība" apakšprogrammas "Ekonomiskās drošības aizsardzība"; otrā cikla augstākās izglītības programmas “Sabiedrības vadība” apakšprogramma “Tiesībaizsardzības, kriminālsodu izpildes un glābšanas dienestu vadība”.

Šī gada jūlijā un augustā, pēc licences saņemšanas, plānots uzsākt studējošo uzņemšanu. Plašāk par studiju iespējām IDA: www.ida.edu.lv