#StandWithUkraine Informācija medijiem
Pasākuma dalībnieki

Šodien Iekšlietu ministrijā notika pieredzes apmaiņas pasākums, kurā tika pārrunāts sniegtais atbalsts Ukrainas civiliedzīvotājiem, kuri nonākuši Latvijā, bēgot no Krievijas militārās agresijas Ukrainā, kā arī tika diskutēts par to, kādus risinājumus vēl vajadzētu  ieviest, lai atvieglotu un uzlabotu Ukrainas bēgļu ikdienu pašvaldībās. Pieredzē par Ukrainas civiliedzīvotāju uzņemšanu dalījās arī pārstāvji no Lietuvas un Igaunijas.

Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs izteica pateicību un atzinību visām nevalstiskajām organizācijām, kas ikdienā nepagurstoši strādā, lai sniegtu pirmo palīdzību bēgļiem no Ukrainas. Arī Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā, kas paredz paplašinātā atbalsta sniegšanu Ukrainas iedzīvotājiem pagarināt līdz 2024. gada beigām.

Pasākumā norisinājās valsts pārvaldes iestāžu, pašvaldību un nevalstisko organizāciju pārstāvju diskusijas un darba grupas par tādām tēmām kā izmitināšana, izglītība, nodarbinātība, sociālais atbalsts un integrācija. 

Pasākumu organizēja Gribu palīdzēt bēgļiem ar Iekšlietu ministrijas atbalstu.

Iekšlietu ministrijas ēka