Informācija medijiem
Preses konference

Piektdien, 25. martā, plkst. 14.00 Iekšlietu ministrija aicina uz attālinātu preses konferenci, kas veltīta EDSO Īpašā pārstāvja un koordinatoru biroja cilvēku tirdzniecības apkarošanai izpētes vizītei Latvijā. Šādas izpētes vizītes EDSO īsteno kopš 2011. gada un to mērķis ir apzināt valstu labās prakses un izaicinājumus cīņā ar cilvēku tirdzniecību. Šī ir pirmā reize, kad EDSO veic izpētes vizīti Latvijā.

Preses konferencē piedalīsies iekšlietu ministre Marija Golubeva, nacionālā koordinatore cilvēku tirdzniecības jautājumos Agnese Zīle-Veisberga un EDSO Īpašais pārstāvis cilvēku tirdzniecības apkarošanai Valiants Ričijs (Valiant Richey).

Preses konferencē varēs iegūt informāciju par Latvijas īstenotajām labajām praksēm un aktuālajiem izaicinājumiem cīņā ar cilvēku tirdzniecību, kā arī iepazīties ar EDSO redzējumu normatīvā regulējuma pilnveidošanā un digitālo tehnoloģiju izmantošanā.

Plašsaziņas līdzekļi aicināti pieteikt savu dalību preses konferencē līdz 24.marta plkst. 16.00 uz e-pastu kn@iem.gov.lv, pretim saņemot saiti uz attālināto konferences telpu.

2021. gada 28. septembrī Ministru kabinets apstiprināja jauno Cilvēku tirdzniecības novēršanas plānu 2021. – 2023. gadam, kas balstās uz novēršanu, aizsardzību, personu saukšanu pie atbildības un sadarbības veicināšanu. Plāns pieejams: https://likumi.lv/ta/id/326420-par-cilveku-tirdzniecibas-noversanas-planu-2021-2023-gadam

Gunta Jansone

Nodaļas vadītāja
gunta.jansone [at] iem.gov.lv