Informācija medijiem
ugunsdzēsējs ar rāciju

Šodien un rīt, 13. un 14.septembrī, lai pilnveidotu un stiprinātu spēju veikt uzdevumus valsts apdraudējuma gadījumā, visaptverošu valsts aizsardzības mācību "Namejs 2023" ietvaros ir aktivizēta valsts Civilās aizsardzības operacionālās vadības centra darbība, kur Iekšlietu ministrijas un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) vadībā, sadarbojoties ar nozaru ministrijām, to padotības iestādēm, komersantiem un pašvaldībām, tiek pārbaudīta un pilnveidota civilās aizsardzības sadarbība konkrētu apdraudējumu situācijās.

Mācības nodrošina iesaistīto pušu spēju stiprināšanu, kopīgu sadarbības mehānismu pārbaudi un kopējas izpratnes veidošanu par vienotu rīcību valsts apdraudējuma gadījumā. Mācībās piedalās ap 160 dalībnieku.

Jāatgādina, ka no 5. septembra līdz 2. oktobrim visā Latvijā notiek Nacionālo bruņoto spēku (NBS) organizētas visaptverošas valsts aizsardzības mācības "Namejs 2023", kurās piedalās arī Iekšlietu ministrijas un iekšlietu nozares dienestu pārstāvji.

Kopā ar Latvijas un sabiedroto bruņoto spēku karavīriem un zemessargiem mācībās piedalās gan valsts un pašvaldību iestādes, gan arī pārstāvji no privātā un valsts sektora uzņēmumiem un organizācijām, sniedzot valsts aizsardzības vajadzībām nepieciešamo atbalstu, tādējādi stiprinot visaptverošu valsts aizsardzības sistēmu Latvijā.

Attēlam ilustratīva nozīme.