Nozares jaunumi
narkotiskās vielas

Šīs nedēļas sākumā, 8. septembrī, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Kurzemes iecirkņa policisti sadarbībā ar Speciālo uzdevumu bataljona likumsargiem izmeklēšanas darbību rezultātā aizturēja 1973. gadā dzimušu vīrieti, kurš nodarbojies ar narkotisko vielu tirdzniecību.

Valsts policijas darbinieki, veicot kratīšanu personas dzīvesvietā, atsavināja 39 gabalus folija vīstokļus ar 3,28 gramiem karfentanila, 0,48 gramiem marihuānas un 16 klonazepāma tabletēm. Tāpat atsavināta viena patrona, 120 cigarešu bez Latvijas Republikas akcīzes markām un elektroniskie svari.

Saistībā ar notikušo ir uzsākts kriminālprocess, kas kvalificēts pēc Krimināllikuma 253./1 panta pirmās daļas (par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu realizācijas nolūkā vai par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu realizēšanu) un pēc Krimināllikuma 253. panta 3. daļas (par narkotisko un psihotropo vielu neatļautu iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu un pārsūtīšanu, ja tas izdarīts ar narkotiskajām vai psihotropajām vielām lielā apmērā).

Par šādu noziedzīgu nodarījumu paredzēts sods - brīvības atņemšana uz laiku no pieciem līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un probācijas uzraudzība uz laiku līdz trim gadiem.

Jāpiemin, ka aizturētā persona jau iepriekš ir nonākusi policijas redzeslokā un ir sodīta par narkotisko un psihotropo vielu nelikumīgu apriti. Šodien, 10. septembrī, tiesa lems par drošības līdzekļa – apcietinājuma piemērošanu šai personai.

Lai efektīvi cīnītos ar noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu apriti, Valsts policija aicina iedzīvotājus būt aktīviem un ziņot – notikuma brīdī zvanot pa tālruņa numuru 110 vai rakstot iesniegumu portālā Latvija.lv.

 

Valsts policija