COVID-19 Nozares jaunumi
valsts policija

Valsts policija aizvien ļoti rūpīgi seko līdzi tam, lai iedzīvotāji ievēro valstī noteiktās ārkārtējās situācijas ierobežojumus, tiek veikti gan preventīvas pārbaudes, gan reaģēts uz saņemto informāciju. Kopš ārkārtējās situācijas sākuma par elektroniskās anketas neaizpildīšanu informācijas sistēmā covidpass.lv uzsākti 708 administratīvā pārkāpuma procesi. Diemžēl, jāteic, ka vēl aizvien ne visi ieceļotāji to dara un šis ir visbiežāk konstatētais pārkāpums. Atgādinām, ka no 7. decembra gan Valsts robežsardze, gan Valsts policija pastiprinātāk uzrauga, vai personas, kuras ieceļo Latvijā, aizpilda covidpass.lv sistēmu

Savukārt, par mutes un deguna aizsega nelietošanu policija ir uzsākusi 603 administratīvā pārkāpuma procesus. Tāpat uzsākti 114 procesi par pašizolācijas neievērošanu, 398 administratīvā pārkāpuma procesi uzsākti par piedalīšanos privātā pasākumā, 15 procesi par Ministru kabineta rīkojuma pārkāpšanu piedaloties sapulcēs, piketos, gājienos un publiskos pasākumos, un 111 procesi par citiem gadījumiem, piemēram, ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu uz vietas, preču tirdzniecība brīvdienās. Tāpat, veicot preventīvas pārbaudes, doti vairāki preventīvi norādījumi. Jāpiemin gan, ka šajā statistikā nav vēl apkopoti procesi saistībā ar 12. decembrī notikušajām aktivitātēm Rīgas centrā.

Minētajā laika posmā Valsts policija sadarbībā ar pašvaldības policiju ir veikusi 40 005 preventīvās pārbaudes un reaģējusi uz 1 025 izsaukumiem, 1 824 reizes policijas darbinieki ir devuši preventīvus norādījumus.

Tāpat ārkārtējās situācijas laikā, pārbaudot personas, kuras pēdējo 10 dienu laikā ir ieceļojušas no ārzemēm un ievēro pašiziolāciju, policijas darbinieki ir veikuši 48 360 telefona zvanus, 7 953  reizes izbraukuši.

Informācijas sistēmā covidpass.lv šobrīd ir reģistrējušās aptuveni 26 446 personas, kurām, atgriežoties no tām valstīm ar augstu Covid-19 saslimstību, ir obligāti jāievēro pašizolācijas prasības. Tomēr jānorāda, ka šis skaitlis katru dienu mainās.

Valsts policija aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem un rūpēties ne tikai par savu, bet arī apkārtējo veselību un dzīvību, un svētkus pavadīt droši, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus un drošības pasākumus, lai slimības izplatība mazinātos.

 

Sagatavoja: VP