Nozares jaunumi
valsts policija

Pagājušajā nedēļā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Jūrmalas iecirkņa darbinieki sadarbībā ar Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes darbiniekiem naktī no 4. uz 5. septembri Jūrmalas iecirkņa apkalpojamajā teritorijā rīkoja profilaktiskos pasākumus ar mērķi pārbaudīt, kā izklaides un sabiedriskās ēdināšanas vietas ievēro epidemioloģiskās drošības pasākumus Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Kopumā nakts laikā tika pārbaudītas 22 tirdzniecības vietas, četras izklaides vietas un 35 personas. Pārbaudēs piedalījās arī Valsts policijas kinologs ar dienesta suni, kurš norādīja uz divām personām par iespējamību, ka tās ir lietojušas vai uzglabā narkotiskās vielas.

Pārbaužu rezultātā divās izklaides vietās tika aizturētas divas personas. Tika aizturēts 1985. gadā dzimis vīrietis, pie kura atrasti divi caurspīdīgi polietilēna maisiņi ar baltu pulvera vielu – amfetamīnu, kuru kopējais svars bija 5 grami. Otra aizturētā persona ir 1977. gadā dzimis vīrietis, pie kura atradās viens caurspīdīgs polietilēna maisiņš ar vienu gramu marihuānas.

Abos gadījumos ir uzsākti kriminālprocesi pēc Krimināllikuma 253. panta – par narkotisko un psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu un pārsūtīšanu. Par šādu noziedzīgu nodarījumu paredzēts sods – brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīga brīvības atņemšana, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Kopumā pārbaužu laikā tika uzsākti seši administratīvā pārkāpuma procesi, tajā skaitā viens no tiem pret izklaides vietas īpašnieku par Ministru kabineta noteikumu Nr. 360 neievērošanu, proti, darba laiks izklaides vietā tika turpināts pēc pulksten 24.00. Kā arī tika uzsākti administratīvā pārkāpuma procesi par narkotisko vielu lietošanu.

Lai efektīvi cīnītos ar Covid-19 infekcijas izplatību, Valsts policija aicina iedzīvotājus būt aktīviem un ziņot – zvanot pa tālruņa numuru 110.

 

Sagatavoja: Valsts policija