Nozares jaunumi
mežs

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 9.septembra plkst. 06.30 līdz 10.septembra plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 50 izsaukumus – 11 uz ugunsgrēku dzēšanu, 30 uz glābšanas darbiem, bet deviņi izsaukumi bija maldinājumi.

Vakar plkst. 16.21 VUGD saņēma izsaukumu uz Olaines novadu, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā – kā liecināja saņemtā informācija, no ēkas nāca dūmi. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka deg vienstāva dzīvojamās ēkas priekšnams un jumta pārsegums 25m2 platībā. Notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji no ēkas evakuēja vienu cilvēku. Plkst. 18.18 ugunsgrēks likvidēts.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji trīs reizes steidzās uz izsaukumiem, kur daudzdzīvokļu ēkās bija piededzis bez uzraudzības atstāts ēdiens – divos gadījumos mājokļu saimnieki bija aizmiguši, bet vienā gadījumā mājoklī neviens neatradās.

Cilvēki, gatavojot ēdienu uz plīts, nereti mēdz aiziet uz citu istabu un atgulties, ātri izskriet līdz veikalam vai piesēsties pie datora, nepamanot, kā ēdiens piedeg, radot spēcīgu sadūmojumu. Labākajā gadījumā šādas rīcības sekas būs piededzis katliņš un smakojošs dzīvoklis, bet sliktākajā – mājokļa iemītnieki var saelpoties dūmus un gūt veselības traucējumus. VUGD atgādina, ka ēdiena gatavošana prasa nepārtrauktu uzmanību!

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī dzēst ugunsgrēkus, kur dega nepieskatīts ugunskurs, garāža, motocikls, elektrības balsta stabs, lampa noliktavā, pirts, kā arī neapsaimniekotā ēkā sadzīves mantas.

Vakar plkst. 10.47 tika saņemta informācija, ka Engures novadā mežā ir apmaldījies cilvēks. Pārmeklējot plašu teritoriju, ugunsdzēsēji glābēji vispirms atrada cilvēka automašīnu. Sazvanoties ar apmaldījušos cilvēku, ugunsdzēsēji glābēji izstāstīja, kā, izmantojot mobilo telefonu, nosūtīt savu atrašanās vietu. Sekojot saņemtajai informācijai par atrašanās vietu, ugunsdzēsēji glābēji 1,5 km attālumā no automašīnas atrada cilvēku un izveda no meža. Plkst. 13.13 darbi notikuma vietā pabeigti.

VUGD atgādina: ievērojiet piesardzību dodoties uz mežu! Ja iespējams, neejiet uz mežu vienatnē un, lai izvairītos no apmaldīšanās, centieties iegaumēt vietu, kur esat iegājuši mežā un kur esat pārvietojušies!

Plkst. 14.39 tika saņemts izsaukums uz Pārgaujas novada Stalbes pagastu, kur pēc ceļu satiksmes negadījuma no autobusa degvielas tvertnes izplūda degviela. Ugunsdzēsēji glābēji pārtrauca noplūdi, degvielu novirzot traukā, savukārt izmantojot absorbentu, tika savākta zemē izlijusī degviela, kā arī sakārtota ceļa braucamā daļa. Plkst. 17.24 darbi notikuma vietā tika pabeigti. 

Palīdzot nelaimē nonākušiem dzīvniekiem, vakar Carnikavā ugunsdzēsēji glābēji no automašīnas motortelpas atbrīvoja kaķi, bet Valkā, Rīgā  un Carnikavas novadā no kokiem tika nocelti kaķi, kas saviem spēkiem no tiem nespēja tikt lejā.

 

Sagatavoja: VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļa