Nozares jaunumi COVID-19
Imigrācijas kontrole Valsts robežsardze

Sestdien, 29. maijā, Valsts robežsardzes amatpersonas konstatēja 14 personas ar viltotiem Covid-19 testiem, kas ir līdz šim lielākais vienā dienā atklāto šāda veida pārkāpēju skaits.

Veicot imigrācijas kontroli, Daugavpils novada Medumu pagastā konstatēti divi Latvijas pilsoņi, savukārt Lidostas „Rīga” robežkontroles punktā konstatēts viens Lietuvas un viens Latvijas pilsonis, bet Ainažos 10 Ukrainas pilsoņi ar viltotiem Covid-19 testiem.

Personas sodītas pēc Administratīvo sodu likuma par pārkāpumiem pārvaldes, sabiedriskās kārtības un valsts valodas lietošanas jomā trešā panta pirmās daļas: visi Ukrainas un divi Latvijas pilsoņi ar 500 eiro naudas sodu, viens Latvijas pilsonis ar 300 eiro naudas sodu, bet Lietuvas pilsonis ar 600 eiro naudas sodu.

Arī aizvadītās nedēļas darba dienās tika konstatēti vairāki viltotu Covid-19 testu izmantošanas mēģinājumi.

Pirmdien, 24. maijā, veicot imigrācijas kontroli, Jelgavas novada Elejas pagastā konstatēti divi Kirgizstānas pilsoņi, savukārt Rucavas novada Rucavas pagastā konstatēts viens Lietuvas pilsonis ar viltotu Covid-19 testu. Tāpat arī ceturtdien, 27. maijā, Rucavas novada Rucavas pagastā konstatēts viens Lietuvas pilsonis un viena Baltkrievijas pilsone, bet piektdien, 28. maijā, Ainažos konstatēti trīs Ukrainas pilsoņi, Jelgavas novada Elejas pagastā viens Lietuvas pilsonis, savukārt Rucavas novada Rucavas pagastā vēl viena Lietuvas pilsone ar viltotiem Covid-19 testiem.

Viens Lietuvas pilsonis sodīts pēc Administratīvo sodu likuma par pārkāpumiem pārvaldes, sabiedriskās kārtības un valsts valodas lietošanas jomā trešā panta pirmās daļas ar 300 eiro naudas sodu, pārējās personas ar 500 eiro naudas sodu.

Kopumā robežsargi konstatējuši jau 155 personas, kuras uzrādīja viltotus vai tādus Covid-19 testus, kas neatbilst Valsts robežsardzes rīcībā esošajiem paraugiem.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Jolanta Babiško

Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes

Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas

vecākā speciāliste

tālr. 67075617, mob. 20364206

e-pasts: jolanta.babisko@rs.gov.lv