Svinamās/atceres dienas
Pasaules diena pret cilvēku tirdzniecibu

Šodien, 30.jūlijā, atzīmē Pasaules dienu pret cilvēku tirdzniecību, kas noteikta atbilstoši ANO lēmumam, rosinot vēl vairāk pievērst sabiedrības uzmanību cilvēku tirdzniecības problemātikai un tās upuriem, tādējādi veicinot viņu tiesību aizsardzību.

Noklausies Iekšlietu ministrijas ekspertes Agneses Zīles - Veisbergas, Nacionālās koordinatores cilvēku tirdzniecības novēršanas jautājumos vadīto diskusiju sarunu festivālā LAMPA, un uzzini, kāpēc mums katram ir svarīgi zināt, kas ir cilvēku tirdzniecība, kas pelna uz cilvēku tidzniecības rēķina un, kā mēs varam cīnīties pret cilvēku tirdzniecību kopā: https://www.youtube.com/watch?v=99S-59rLvlE
#EndHumanTrafficking #PretCilvēkuTirdzniecību

Vai Tu zināji, ka cilvēku tirdzniecība tiek uzskatīta par trešo lielāko nelegālo biznesu pasaulē?

Lūk, daži mīti par cilvēku tirdzniecību:
1. cilvēku tirdzniecība ir tikai klasiska verdzība, kad cilvēks ir ieslēgts, nelaists ārā vai saķēdēts. Tas neatbilst patiesībai, jo pazīmes cilvēku tirdzniecībai var būt ļoti dažādas, atkarīgs no cilvēku tirdzniecības veida (piemēram, seksuāla ekspluatācija, darba spēka ekspluatācija, piespiedu laulības).
2. cilvēku tirdzniecība skar tikai ļoti maz izglītotus un trūcīgus cilvēkus. Tas tā nav, jo ikviens no mums var kļūt par cilvēku tirdzniecības upuri.

Vairāk par cilvēku tirdzniecību vari skatīt http://www.cilvektirdznieciba.lv/ un Iekšlietu ministrijas tīmekļvietnē https://www.iem.gov.lv/lv/cilveku-tirdzniecibas-noversana