Nozares jaunumi
Valsts policjja

Jau ziņots, ka pagājušā gada novembrī Valsts policijas Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes darbinieki aizdomās par cilvēku tirdzniecību pārtikas ražošanas uzņēmumā un citiem noziegumiem aizturēja organizētu grupu. Valsts policijas izmeklētājiem ir izdevies savākt pietiekamu pierādījumu kopumu, un šomēnes kriminālvajāšanas uzsākšanai nodots izdalīts kriminālprocess pret noziedzīgās grupas organizatoru un diviem dalībniekiem par cilvēku tirdzniecību, ja to izdarījusi organizēta grupa. Papildus tam grupas līderim tiek inkriminēta arī viegla miesas bojājuma tīša nodarīšana.

Valsts policija bija saņēmusi informāciju no kādas ārvalsts vēstniecības par to, ka vairāki Latgalē bāzēta konditorejas uzņēmuma darbinieki ziņojuši par piespiedu darbu.

Reaģējot uz saņemto informāciju, šā gada aprīlī Valsts policijas Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldē tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 154.1 daļas trešās daļas (par cilvēku tirdzniecību, ja to izdarījusi organizēta grupa), pēc Krimināllikuma 195. panta trešās daļas (par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, ja to izdarījusi organizēta grupa) un pēc Krimināllikuma 130. panta otrās daļas (par viegla miesas bojājuma tīšu nodarīšanu).

Izmeklēšanas laikā tika noskaidrots, ka šajā Latgalē bāzētajā konditorejas uzņēmumā tikuši ilgstoši ekspluatēti vairāki trešo valstu pilsoņi, nemaksājot viņiem algu par darbu pilnā apmērā. Strādniekiem atņemtas pases, pret viņiem pielietota fiziska vardarbība un draudēts ar izraidīšanu no valsts gadījumā, ja viņi neievēros visas noziedzīgā grupējuma izvirzītās prasības.

10. novembrī Valsts policijas Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes amatpersonas veica sankcionētas kratīšanas Jaunjelgavas novadā, Līvānos, Aizkrauklē, Daugavpilī un Ķekavā. Kopumā ir pārmeklēti 22 objekti un kratīšanu laikā izņemta skaidra nauda – apmēram 15 000 eiro, dārglietas, munīcija un citi priekšmeti, kam varētu būt lietisko pierādījumu nozīme kriminālprocesā.

Tajā pašā datumā policisti aizturēja trīs vīriešu grupu, kas tiek turēta aizdomās par minētajiem noziegumiem – 1955. gadā dzimušo grupas līderi un uzņēmuma īpašnieku, kā arī 1974. un 1986. gadā dzimušos līdzdalībniekus.

Mērķtiecīga darba rezultātā savācot pietiekamu pierādījumu kopumu, vakar, 29. martā, Valsts policijas likumsargi pabeidza izmeklēšanu un prokuratūrai nodeva kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 154.1 panta trešās daļas pret visām trīs aizdomās turētajām personām un pēc Krimināllikuma 130. panta otrās daļas pret grupas līderi.

Šīs lietas ietvaros tika iegūta informācija arī par citiem noziedzīgiem nodarījumiem, ko, iespējams, ir izdarījuši organizētās grupas dalībnieki, par ko izmeklēšana tiek turpināta.

 

Sagatavoja: VP