COVID-19 Nozares jaunumi
Policija_auto

Kopš valstī izsludināta ārkārtējā situācija, proti, no 9. līdz 15. novembrim, Valsts policija, uzraugot, vai tiek ievēroti noteiktie epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai, kopumā ir uzsākusi 57 administratīvo pārkāpuma procesus.  No tiem 16 procesi ir par pašizolācijas neievērošanu, 27 procesi elektroniskās anketas neaizpildīšanu informācijas sistēmā covidpass.lv un 14 procesi par citiem gadījumiem.

Piemēram, jau ziņojām, ka 14. novembrī vienlaicīgi visā Latvijā veica preventīvas pārbaudes, apsekojot tirdzniecības centrus, lielveikalus un ēdināšanas iestādes, ar mērķi pārbaudīt, vai tiek ievēroti ārkārtējās situācijas noteiktie ierobežojumi un aizliegumi, kā arī drošības pasākumi. Policija kopumā pārbaudīja gandrīz 1000 dažādas tirdzniecības vietas un ēdināšanas iestādes visā Latvijā. Lielākajā daļā gadījumu, konstatējot iespējamus pārkāpumus, policisti komersantiem ir devuši preventīvas norādes vai mutiski brīdinājuši. Tomēr divos gadījumos ir uzsāktas resoriskās pārbaudes, bet vēl deviņos gadījumos – administratīvā pārkāpuma procesi.

Pārbaudot personas, kuras pēdējo 10 dienu laikā ir ieceļojušas no ārzemēm un ievēro pašiziolāciju, policija ir veikusi 9 525 telefona zvanus, 1 885 izbraukumus un reaģējusi uz 80 izsaukumiem. Tāpat Valsts policija sadarbībā ar pašvaldības policiju pagājušās nedēļas laikā ir veikusi 5 509 preventīvas pārbaudes, izteikti 250 preventīvi norādījumi, kā arī uzsākti 36 administratīvā pārkāpuma procesi.

Informācijas sistēmā covidpass.lv šobrīd ir reģstrējušās aptuveni aptuveni 20 000 personas, kurām, atgriežoties no tām valstīm ar augstu Covid-19 saslimstību, ir obligāti jāievēro pašizolācijas prasības. Tomēr jānorāda, ka šis skaitlis katru dienu mainās.

Atgādinām, ka šobrīd ierodoties Latvijā no jebkuras valsts, ir jāaizpilda elektroniskais apliecinājums mājaslapā covidpass.lv. Savukārt, ja esi ieradies no valsts, kura Slimību profilakses unkonrtoles centra mājaslapā ir norādīta kā valsts ar nopietnu sabiedrības veselības apdraudējumu, ir arī jāievēro 10 dienu pašizolācija.

Šobrīd Latvijā saslimstība ar Covid-19 strauji pieaug, tāpēc ir īpaši būtiski ievērot noteiktos ierobežojumus un drošības pasākumus, lai slimības izplatību mazinātu. Valsts policija aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem – nepulcēties, lietot sejas un mutes aizegus, kā arī bez vajadzības neapmeklēt publiskas vietas. Jo tikai ievērojot noteiktos ierobežojumus un drošības pasākumus, tu vari pasargāt ne tikai sevi, bet arī savus tuviniekus un apkārtējos cilvēkus.

 

Sagatavoja: VP