COVID-19 Nozares jaunumi
policijas mašīnas

Pirms ārkārtējās situācijas ieviešanas, no 1. līdz 8. novembrim par epidemioloģiskās drošības pasākumu Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai neievērošanu ir uzsākti 70 administratīvo pārkāpuma procesi, no kuriem 25 procesi ir par pašizolācijas neievērošanu.

Tāpat uzsākti seši administratīvā pārkāpuma procesi par citu MK noteikumu Nr. 360 neievērošanu – darba laika turpināšanu izklaides vietās pēc pulksten 24.00. Vēl 30 administratīvā pārkāpuma procesi uzsākti par elektroniskās anketas neaizpildīšanu informācijas sistēmā covidpass.lv un septiņi procesi par distancēšanās prasību neievērošanu un divi procesi par citiem gadījumiem.

Šajā laika posmā Valsts policija, ar mērķi konstatēt iespējamos pulcēšanās pārkāpumus, ir veikusi 1 452 preventīvās pārbaudes, no kurām 796 pārbaudes veiktas sabiedriskās ēdināšanas vietās. Tāpat no 6. līdz 7. novembrim saistībā Ministru kabineta Nr. 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid – 19 infekcijas izplatības ierobežošanai” Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes darbinieki veica 17 pārbaudes izklaides vietās, divās no tām tika konstatēti pārkāpumi.

Savukārt, pārbaudot personas, kuras pēdējo 10 dienu laikā ir ieceļojušas no ārzemēm un ievēro pašiziolāciju, Valsts policija ir veikusi 8 210 telefona zvanus, 836 izbraukumus un reaģējusi uz četriem izsaukumiem.

Jānorāda, ka no 9. novembra līdz 6. decembrim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija, nosakot stingrākus drošības pasākumus. Valsts policija sadarbībā ar pašvaldības policiju šo divu dienu laikā ir veikusi 2 856 preventīvas pārbaudes, izteikti 222 preventīvi norādījumi, kā arī uzsākti 11 administratīvā pārkāpuma procesi.

Informācijas sistēmā covidpass.lv šobrīd ir reģstrējušās aptuveni aptuveni 19 000 personas, kurām, atgriežoties no tām valstīm ar augstu Covid-19 saslimstību, ir obligāti jāievēro pašizolācijas prasības. Tomēr jānorāda, ka šis skaitlis katru dienu mainās.

Atgādinām, ka šobrīd ierodoties Latvijā no jebkuras valsts, ir jāaizpilda elektroniskais apliecinājums mājaslapā covidpass.lv. Savukārt, ja esi ieradies no valsts, kura Slimību profilakses unkonrtoles centra mājaslapā ir norādīta kā valsts ar nopietnu sabiedrības veselības apdraudējumu, ir arī jāievēro 10 dienu pašizolācija.

Valsts policija aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem - ievērojot noteiktos ierobežojumus un drošības pasākumus, tu vari pasargāt ne tikai sevi, bet arī savus tuviniekus un apkārtējos cilvēkus.

No 9. novembra līdz ar ārkārtējās situācijas ieviešanu Latvijā ir ieviesti arī stingrāki ierobežojumi, piemēram, nenotiek publiski pasākumi, privātos pasākumos atļauts atrasties līdz 10 cilvēkiem no divām mājsaimniecībām, savukārt pulcēšanās ir aizliegta, izņemot sapulces, gājienus un piketus tikai ārā līdz 50 cilvēkiem. Tāpat arī atpūtas, izklaides vietas nedarbojas, izņemot brīvdabas teritorijas, skaistumkopšanas procedūras nenotiek, izņemot friziera pakalpojumus, ēdināšanas vietās ēdienu izsniedz tikai līdzņemšanai, izņemot bērnudārzos, skolās un darbavietās. Vairāk par aktuālajiem ierobežojumiem lasi: https://www.facebook.com/VeselibasMinistrija/posts/822309171920233

Tāpat šobrīd veikalos, sabiedriskajā transportā, medicīnas iestādēs un citās sabiedriskās vietās obligāti jālieto sejas maskas.

Šobrīd Latvijā saslimstība ar Covid-19 strauji pieaug, tāpēc ir īpaši būtiski ievērot noteiktos ierobežojumus un drošības pasākumus, lai slimības izplatību mazinātu.

 

Sagatavoja: VP