Informācija medijiem
Paraugdemonstrējums izstādē

5. aprīlī visā Latvijā norisinās Ēnu diena, kuras laikā deviņi zinātkāri skolēni "ēnoja" arī Iekšlietu ministrijas augstākās amatpersonas – iekšlietu ministru Māri Kučinski, parlamentāro sekretāru Igoru Rajevu un valsts sekretāru Dimitriju Trofimovu, iegūstot lielisku pieredzi un papildinot zināšanas par iekšlietu jomu un valsts iekšējo drošību, kā arī iekšlietu dienestu sniegtajām darba un studiju iespējām jauniešiem.

Iekšlietu ministra M. Kučinska "ēnotājiem" diena iesākās ar dalību Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma”, kurā ministrs sniedza interviju par iekšlietu nozares aktualitātēm. Dienas gaitā ministra “ēnām” tika noorganizētas dažādas aktivitātes un tikšanās gan Iekšlietu ministrijas padotības, gan citu nozaru iestādēs. Dienas noslēgumā iekšlietu ministra ēnām tika noorganizēta ekskursija Ministru kabinetā.

Parlamentārā sekretāra I.Rajeva  ēnotāji varēja iepazīties ar viņa darbu Saeimā, kā arī piedalīties viktorīnā, doties ekskursijā pa Saeimas ēku, kā arī tikties ar Saeimas deputātiem un Saeimas priekšsēdētāju.  

Savukārt Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra D. Trofimova “ēnas” atzina, ka visinteresantākais dienas programmā bija iespēja personīgi satikt un sarunās iepazīt Iekšlietu ministrijas valsts sekretāru. Tāpat aizraujošs un izzinošs izvērtās valsts sekretāra un viņa ēnu  izstādes “Skills Latvia 2023” apmeklējums Ķīpsalā, gan kopā izmēģinot dažādas iekšlietu dienestu koledžu piedāvātās interaktīvās iespējas, gan aprunājoties par dažādām valsts iekšējās drošības tēmām.

Iekšlietu ministrija un ministrijas padotības iestādes katru gadu aktīvi piedalās Ēnu dienā, pulcējot lielu skaitu ēnotāju. Šogad iekšlietu nozares iestādes un koledžas sniedza iespēju ap 600 skolēniem kļūt par “ēnām”.

Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kuras mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum.