COVID-19 Nozares jaunumi
valsts policija

Mēneša laikā kopš ārkārtējās situācijas izsludināšanas Valsts policija, uzraugot, vai tiek ievēroti noteiktie epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai, kopumā ir uzsākusi 1168 administratīvā pārkāpuma procesus. Tāpat, veicot preventīvas pārbaudes, doti vairāki preventīvi norādījumi.

Visvairāk procesi uzsākti tieši par elektroniskās anketas neaizpildīšanu informācijas sistēmā covidpass.lv – kopumā 469, vēl 78 procesi uzsākti par pašizolācijas neievērošanu, 387 procesi par mutes un deguna aizsega nelietošanu, bet 27 procesi par distancēšanās prasību neievērošanu. Tāpat 126 administratīvā pārkāpuma procesi uzsākti par vairāk nekā desmit personu piedalīšanos privātā pasākumā, astoņi procesi par vairāk nekā 50 personu piedalīšanos sapulcēs, piketos un gājienos un 73 procesi par citiem gadījumiem, piemēram, ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu uz vietas.

Minētajā laika posmā, ar mērķi konstatēt iespējamos pulcēšanās pārkāpumus, Valsts policija sadarbībā ar pašvaldības policiju ir veikusi 29 073 preventīvās pārbaudes un reaģējusi uz 704 izsaukumiem, 1 670 reizes policijas darbinieki ir devuši preventīvus norādījumus.

Kā jau arī iepriekš esam minējuši, arī policijas mērķis, veicot šādas pārbaudes, nav sodīt, bet gan preventīvi skaidrot un veicināt izpratni par ārkārtējo situāciju, kā arī panākt, lai iedzīvotāji izturas atbildīgi un ievēro noteiktos ierobežojumus. Tāpēc lielākajā daļā gadījumu, konstatējot iespējamus pārkāpumus, policisti ir devuši preventīvas norādes vai mutiski brīdinājuši.

Tāpat ārkārtējās situācijas laikā, pārbaudot personas, kuras pēdējo 10 dienu laikā ir ieceļojušas no ārzemēm un ievēro pašiziolāciju, policijas darbinieki ir veikuši 36 883 telefona zvanus, 6 105 reizes izbraukuši.

Atgādinām, ka ierodoties Latvijā no jebkuras valsts, ir jāaizpilda elektroniskais apliecinājums mājaslapā covidpass.lv. Savukārt, ja esi ieradies no valsts, kura Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā ir norādīta kā valsts ar nopietnu sabiedrības veselības apdraudējumu, ir arī jāievēro 10 dienu pašizolācija. Tāpat atgādinām, ka no šodienas, 7. decembra, tiek pastiprināta  no šodienas pastiprināta ieceļotāju uzraudzība, proti, sadarbībā ar Valsts robežsardzi tiks pastiprinātāk kontrolēts, vai Latvijā ieceļojošas personas ir aizpildījušas elektronisko apliecinājumu vietnē "covidpass.lv".

Informācijas sistēmā covidpass.lv šobrīd ir reģistrējušās aptuveni 20 261 personas, kurām, atgriežoties no tām valstīm ar augstu Covid-19 saslimstību, ir obligāti jāievēro pašizolācijas prasības. Tomēr jānorāda, ka šis skaitlis katru dienu mainās.

Šobrīd Latvijā saslimstība ar Covid-19 vēl aizvien strauji pieaug, tāpēc ir īpaši būtiski ievērot noteiktos ierobežojumus un drošības pasākumus, lai slimības izplatību mazinātu. Valsts policija aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem – nepulcēties, lietot sejas un mutes aizsegus, kā arī bez vajadzības neapmeklēt publiskas vietas. Jo tikai ievērojot noteiktos ierobežojumus un drošības pasākumus, tu vari pasargāt ne tikai sevi, bet arī savus tuviniekus un apkārtējos cilvēkus.

 

Sagatavoja: VP