COVID-19 Nozares jaunumi
valsts robežsardzes divas amatpersonas uz ielas naktī

Aizvadītās mājsēdes kontroles laikā robežsargi, sniedzot atbalstu Valsts policijai, pārbaudīja 366 personas un konstatēja 36 pārkāpumus.

Naktī uz sestdienu, 30. janvāri, no pulksten 22.00 līdz 05.00 robežsargi kopā ar policistiem pārbaudīja 181 personu un konstatēja 15 pārkāpumus, savukārt naktī no sestdienas uz svētdienu, 31. janvāri, attiecīgajā laika posmā robežsargi kopā ar policistiem pārbaudīja 185 personas un konstatēja 21 pārkāpumu.

Atbalsta sniegšanā Valsts policijai naktī uz sestdienu tika iesaistītas 25 Valsts robežsardzes un Valsts robežsardzes koledžas amatpersonas, bet naktī uz svētdienu – 27.

Lai gan lielākā daļa pārbaudīto iedzīvotāju uz ielas atradās attaisnojušu iemeslu dēļ, dažos gadījumos robežsargi sastapās arī ar tādām personām, kuras ne vien neievēroja valstī noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības un  atradās ārpus mājas bez attaisnojoša iemesla un aizpildīta pašapliecinājuma, bet arī veica citus likumpārkāpumus.

Piemēram, naktī uz sestdienu robežsargi Maltā pamanīja kādu ar kvadriciklu braucošu vīrieti. Pārbaudes laikā konstatēts, ka vīrietis ne tikai atradās uz ielas bez attaisnojoša iemesla, personu apliecinošiem dokumentiem un aizpildīta pašapliecinājuma, bet arī tas, ka viņa vadītajam spēkratam nav piešķirtas valsts reģistrācijas numura zīmes, kā arī pašam vadītājam nav iegūta transportlīdzekļa vadītāja apliecība, turklāt viņš atrodas 2.1 promiļu alkohola reibumā.

Jau ziņots, ka Valsts robežsardze sniedz atbalstu Valsts policijai valstī noteikto ierobežojumu kontrolē, iesaistot Valsts robežsardzes personālu, kurš nav iesaistīts valsts robežas uzraudzībā, robežpārbaudēs vai imigrācijas kontrolē.

Valsts robežsardze atgādina, ka arī šajā nedēļas nogalē (naktī no piektdienas uz sestdienu un no sestdienas uz svētdienu, laikā no plkst. 22.00 līdz 05.00) iedzīvotājiem ir jāuzturas savā dzīvesvietā. Uz ielas var atrasties tikai, ja ir attaisnojošs iemesls un aizpildīts pašapliecinājums, kā arī līdzi jābūt personu apliecinošam dokumentam.

 

Sagatavoja:
Jolanta Babiško
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste
tālr. 67075617, mob. 20364206
e-pasts: jolanta.babisko@rs.gov.lv