Nozares jaunumi

Pirmdien, 18. janvārī, robežsargi Terehovas robežkontroles punktā aizturēja kārtējo kukuļdevēju – piedāvājot kukuli 150 eiro apmērā, robežsargus mēģināja piekukuļot Tadžikistānas pilsonis.

Veicot valsts robežu šķērsojošo personu un transportlīdzekļu robežpārbaudi, robežsargi konstatēja kādu Latvijā ieceļojošu Tadžikistānas pilsoni, kurš vēlējās šķērsot valsts robežu ar automašīnu un piekabi, kurām noteiktā kārtībā nav veikta valsts tehniskā apskate.

Transportlīdzekļa vadītājs robežsargiem vairākkārt norādīja uz dokumentu mapi, kurā tika ievietotas trīs 50 eiro banknotes, kas bija paredzētas kā kukulis, lai robežsargi ļautu šķērsot valsts robežu ar automašīnu un piekabi, kurām noteiktā kārtībā nav veikta valsts tehniskā apskate.

Par kukuļdošanu uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 323. panta pirmās daļas, kas ir izmeklēts, un krimināllietas materiāli nosūtīti Ludzas rajona prokuratūrai ar ierosinājumu uzsākt kriminālvajāšanu pret aizdomās turēto Tadžikistānas pilsoni.

 

Informāciju sagatavoja: Jolanta Babiško,

Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste, tālr. 67075617, mob. 20364206, e-pasts: jolanta.babisko@rs.gov.lv