LOGO

Otrdien, 14.septembrī, Ministru kabinets nolēma pagarināt dalības laiku ES novērošanas misijā Gruzijā (EUMM Georgia) Valsts robežsardzes amatpersonai ar speciālo dienesta pakāpi.

Atbilstoši Eiropas Ārējās darbības dienesta Civilo operāciju komandiera vēstulei lūgts pagarināt Latvijas eksperta dalības laiku EUMM Georgia uz 3 mēnešiem – līdz šā gada 21.decembrim.

EUMM Georgia ir neapbruņota novērošanas misija, kas savu darbu uzsāka 2008. gada 1. oktobrī saskaņā ar 2008. gada 12. augusta vienošanos Krievijas un Gruzijas starpā, kurās ES pildīja starpnieka lomu, un 2008. gada 8. septembra pieņemto lēmumu Eiropas drošības un aizsardzības politikas jomā. Tās uzdevums ir dot ieguldījumu stabilitātes nodrošināšanā visā Gruzijā un apkārtējā reģionā.

Šobrīd starptautiskajās misijās piedalās 19 Latvijas civilie eksperti, tai skaitā:

Eiropas Savienības novērošanas misijā Gruzijā – 7;

Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas Speciālajā novērošanas misijā Ukrainā – 3;

Eiropas Savienības Padomdevēja misijā Ukrainā  – 9.

Plašāka informācija: https://www.mfa.gov.lv/lv/media/3374/download

Atbilstoši valdības deklarācijai Latvija turpina atbalstīt starptautiskos centienus drošības stiprināšanai un stabilitātes veicināšanai, piedaloties ANO, ES, EDSO un NATO misijās un operācijās – dalībai starptautiskajās misijās katru gadu nosūtīti līdz 30 civilo ekspertu.

 

Sagatavoja:

Iekšlietu ministrijas
Komunikācijas nodaļa

Komunikācijas nodaļa

kn [at] iem.gov.lv