Informācija medijiem
Spānijas Karalistes ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijas Republikā Manuels Alhams Oreness

Iekšlietu ministrs Māris Kučinskis ceturtdien, 19. janvārī, Rīgā, tikās ar Spānijas Karalistes ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Manuelu Alhamu Orenesu.

Tikšanās laikā tika apspriesti jautājumi, kas saistīti ar abu valstu sadarbību drošības jomā.

M.Kučinskis uzteica labo abu valstu sadarbību drošības jomā starptautisko organizāciju formātos, un abas puses bija vienisprātis par nepieciešamību stiprināt šo sadarbību divpusējā līmenī. “Uzskatu, ka Latvijas un Spānijas tiesībaizsardzības iestāžu sadarbībai ir labas attīstības perspektīvas un liels izaugsmes potenciāls,” sacīja M. Kučinskis.

Uzsvars sarunās tika likts uz problemātiku saistībā ar nelegālo migrantu plūsmas ierobežošanu. Iekšlietu ministrs norādīja, ka pagājušā gada decembrī vien Baltkrievijas – Latvijas robežu nelegāli mēģināja šķērsot 1500 migrantu.

Latvija robežsargi sadarbojas ar saviem Spānijas kolēģiem, lai nodrošinātu robežu drošību un operatīvo sadarbību, apmainītos ar informāciju starp tiesībaizsardzības amatpersonām, kas veic robežkontroli un imigrācijas kontroli, identificētu iespējamos riskus un draudus robežu drošībai, izveidotu un apmainītos ar paraugpraksi robežu pārvaldībā.

 

Andrejs Vaivars

Ministra padomnieks komunikācijas jautājumos
andrejs.vaivars [at] iem.gov.lv