Informācija medijiem
iekšlietu ministrs un vēstniece

Iekšlietu ministrs Māris Kučinskis pirmdien, 23.janvārī, Rīgā tikās ar Francijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā Aurēliju Ruajē-Gunēnu (Aurélie Royet-Gounin).

Tikšanās laikā tika pārrunāta abu valstu sadarbība drošības jomā.

Ministrs norādīja, ka Latvijas un Francijas atbildīgie dienesti sadarbojas tādu noziegumu apkarošanā kā laupīšana, krāpšana, nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšana, narkotiku kontrabanda, cilvēku tirdzniecība, organizētā noziedzība un kibernoziedzība. Īpaši tika pieminēta Latvijas Valsts policijas un Francijas Žandarmērijas sadarbība kibernoziedzības apkarošanas jomā.

M.Kučinskis iepazīstināja vēstnieci ar Iekšlietu ministrijas prioritātēm 2023.gada valsts budžeta kontekstā, akcentējot infrastruktūras izbūvi uz Latvijas – Baltkrievijas robežas, tādējādi stiprinot gan Latvijas, gan arī visas Eiropas drošību. Tika uzsvērts, ka uz Latvijas un Baltkrievijas robežas nav iespējams atcelt ārkārtējo situāciju, kamēr šajā kaimiņvalstī pastāv Aleksandra Lukašenko režīms. “Jāņem arī vērā, ka Baltkrievija šos migrantus izmanto kā pret mūsu valsti vērstu hibrīdkara ieroci. Turklāt jautājumam par ārkārtējās situācijas saglabāšanu jābūt saskaņotam ar mūsu kaimiņvalsti Lietuvu. Izveidojoties situācijai, kad vienā valstī ir ārkārtējā situācija uz robežas, bet otrā nav, tiktu radīts vājais posms, ko mēs nevaram atļauties,” tā M. Kučinskis.

Tāpat tika pārrunāti jautājumi, kas saitīti ar civilās aizsardzības sistēmas ieviešanu Latvijā.

Savukārt Valsts robežsardzei arī notiek aktīva sadarbība ar franču kolēģiem. “Frontex” aģentūras rīkoto pasākumu ietvaros Latviju regulāri apmeklē Francijas Robežpolicijas un Žandarmērijas amatpersonas

Elīna Bīviņa

Ministra padomniece komunikācijas jautājumos
elina.bivina [at] iem.gov.lv