Nozares jaunumi
narkotiskas vielas

Pagājušo svētdien, 15. novembrī, kādā Rīgas centra lielveikalā par zādzību no veikala apsargi aizturēja kādu 18 gadus vecu jaunieti. Vēlāk pie jaunieša tika atrastas narkotiskās vielas.

Aizvadītajā svētdienā kādā Rīgas lielveikalā par zādzību no veikala tika aizturēts 2002. gadā dzimis jaunietis. Lai gan jaunietis nodarītos zaudējumus sedza, tomēr  veikala apsargiem jaunieša uzvedība šķita aizdomīga, tāpēc uz aizdomu pamata par neatļautu vielu lietošanu uz notikuma vietu tika izsaukti Valsts policijas darbinieki.

Likumsargiem, ierodoties notikuma vietā un kriminālprocesu ietvaros veicot jaunieša mantu pārmeklēšanu tika konstatēts, ka košļājamās gumijas iepakojumā atrodas 34 vīstokļi ar baltu pulverveida vielu.

Ekspertīzes rezultāti apstiprina, ka vīstokļos kopumā atradās 32 grami metamfetamīna.

Par notikušo tika uzsākts kriminālprocess pēc  Krimināllikuma 253. panta pirmās daļas, proti, par narkotisko vielu neatļautu glabāšanu lielā apmērā. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Jaunietis iepriekš nebija nonācis policijas redzeslokā. Personai piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu.

Lai efektīvi cīnītos ar noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu apriti, Valsts policija aicina iedzīvotājus būt aktīviem un ziņot – notikuma brīdī zvanot pa tālruņa numuru 110 vai rakstot iesniegumu portālā Latvija.lv.

 

Sagatavoja: VP