Informācija medijiem
Apbalvojumi

Otrdien, 20. aprīlī, Valsts prezidents Egils Levits ar Ordeņa kapitula lēmumu piešķīra augstākos Latvijas valsts apbalvojumus: Triju Zvaigžņu ordenis piešķirts 63 personībām, Viestura ordenis – 16 personībām un Atzinības krusts – 39 personībām. Apbalvoto personu ar Viestura ordeni vidū bija arī iekšlietu dienestu darbinieki.

Viestura ordeni piešķir par sevišķiem militāriem nopelniem, kā arī par sevišķiem nopelniem nacionālās pretošanās kustībā un valsts neatkarības aizstāvēšanā, valsts drošības un sabiedriskās kārtības uzturēšanā un nostiprināšanā, valsts robežas apsargāšanā, valsts bruņoto spēku veidošanā un valstiskās apziņas ieaudzināšanā pilsoņos, sagatavojot tos kalpošanai savai valstij un zemei un savas valsts un zemes nelokāmai aizsargāšanai. Ar Viestura ordeni tika apbalvots šādas iekšlietu dienestu amatpersonas:

- Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes priekšnieks, pulkvedis Pēteris Bauska tika apbalvots ar Viestura ordeni un iecelts par Viestura ordeņa komandieri.

- Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Starptautiskās sadarbības pārvaldes priekšnieks, pulkvedis Māris Geida tika apbalvots ar Viestura ordeni un iecelts par Viestura ordeņa komandieri.

- Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Latgales reģiona brigādes komandieris, pulkvedis Česlavs Šmuksts tika apbalvots ar Viestura ordeni un iecelts par Viestura ordeņa komandieri.

-  Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Zemgales iecirkņa priekšnieks, pulkvežleitnants Inārs Kalnačs tika apbalvots ar Viestura ordeni un iecelts par Viestura ordeņa virsnieku.

-  Valsts robežsardzes Aviācijas pārvaldes priekšnieka vietnieks (robežuzraudzības jautājumos), pulkvežleitnants Leonards Kukjans tika apbalvots ar Viestura ordeni un iecelts par Viestura ordeņa virsnieku.

-  Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieka vietnieks, 1. biroja priekšnieks, pulkvežleitnants Vilnis Naglis tika apbalvots ar Viestura ordeni un iecelts par Viestura ordeņa virsnieku.

-  Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Rīgas reģiona pārvaldes Ogres daļas komandieris, majors Artūrs Umulis tika apbalvots ar Viestura ordeni un iecelts par Viestura ordeņa virsnieku.

-  Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Operatīvās vadības pārvaldes Ugunsgrēku dzēšanas un glābšanas darbu nodaļas priekšnieks, pulkvežleitnants Kaspars Zāģeris tika apbalvots ar Viestura ordeni un iecelts par Viestura ordeņa virsnieku.

-  Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes Silenes robežapsardzības nodaļas inspektors (kinologu), virsniekvietnieks Nikolajs Loškarevs tika apbalvots ar Viestura ordeņa pirmās pakāpes (zeltītu) goda zīmi.

 

Sagatavoja:
Samanta Nalivaiko
Iekšlietu ministrijas
Komunikācijas nodaļas
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67219082
E-pasts: samanta.nalivaiko@iem.gov.lv