tikšanās

11. februārī Eiropas Komisijas Migrācijas un iekšlietu ģenerāldirektorāta ģenerāldirektora vietniece Beate Gminder iepazīšanās vizītē tikās ar Iekšlietu ministrijas valsts sekretāru Dimitriju Trofimovu, valsts sekretāra vietnieku, Juridiskā departamenta direktoru Vilni Vītoliņu, kā arī citām Iekšlietu ministrijas, Valsts robežsardzes un Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes amatpersonām.

Vizītes mērķis bija iepazīties ar aktuālo situāciju uz Latvijas – Baltkrievijas robežas un pārliecināties par Latvijas iekšlietu dienestu gatavību reaģēt dažādu notikumu attīstības scenāriju gadījumos, kā arī stiprināt sadarbību un pārrunāt ES ārējās sauszemes robežas drošības un migrācijas pārvaldības jautājumus, tostarp ES plānoto atbalstu Latvijas robežu un migrācijas sistēmas stiprināšanā.

Varam būt gandarīti, ka Eiropas Savienības līmenī  Latvijas iekšējā un ārējā drošība joprojām ir prioritāte, tai skaitā, austrumu robežas aizsardzība. Ļoti nozīmīga ir Eiropas Savienības un tās dalībvalstu kopīgā nostāja, ka mūsu drošība ir arī visas Eiropas Savienības drošība,” tā vizītes laikā uzsvēra Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs. 

Kā zināms, 1. februārī Ministru kabinets nolēma pagarināt 10. augustā izsludināto ārkārtējo situāciju Ludzas novadā, Krāslavas novadā, Augšdaugavas novadā un Daugavpils pilsētā uz vēl trīs mēnešiem, proti, līdz 10. maijam,  ņemot vērā joprojām nemainīgo situāciju uz Latvijas – Baltkrievijas robežas, kā arī pēdējo divu mēnešu laikā Latvijā piedzīvoto nelegālās robežas šķērsošanas mēģinājumu pieaugumu.

Pret ES īstenotās hibrīdoperācijas rezultātā robežu infrastruktūras un Valsts robežsardzes stiprināšana noteikta par prioritāti. Līdz ar to tikšanās laikā ģenerāldirektora vietniece un Iekšlietu ministrijas amatpersonas pārrunāja ES līdzekļu pieejamību un pielietojuma plānus ārējās sauszemes robežas aizsardzībai nepieciešamās infrastruktūras izbūvei, iekšlietu dienestu aprīkojuma iegādei un patvēruma jomas stiprināšanai.

Gunta Jansone

Nodaļas vadītāja
gunta.jansone [at] iem.gov.lv