Informācija medijiem Robežas drošība
robežsardzes auto

9. augustā Ministru kabinets lēma piešķirt Iekšlietu ministrijai finansējumu 114 739 eiro apmērā, lai segtu izdevumus saistībā ar situāciju uz Latvijas–Baltkrievijas robežas.

Finansējums paredzēts Valsts policijai 14 681 eiro apmērā, Valsts robežsardzei – 74 882 eiro, Valsts robežsardzes koledžai – 549 eiro, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei – 24 397 eiro, bet Valsts drošības dienestam – 230 eiro.

Izdevumi veidojušies laika posmā no 2022. gada 1. jūnija līdz 30. jūnijam un ir saistīti ar Iekšlietu ministrijas padotības iestādēs nodarbināto samaksu par virsstundu darbu, piemaksām, kā arī izdevumiem par degvielas iegādi un patvēruma meklētāju uztura un dienas naudu. Tāpat 8485 eiro piešķirti, lai kompensētu vidējās izpeļņas pieaugumu, kas rodas, nosakot nodarbinātajiem samaksu par virsstundu darbu un piemaksas, tai skaitā Valsts policijai – 793 eiro, Valsts robežsardzei – 6238 eiro, Valsts robežsardzes koledžai – 46 eiro, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei – 1408 eiro.

Kopā piešķirtā finansējuma apmērs ir 123 224 eiro.

Lai mazinātu nelegālās migrācijas apdraudējumu, kā arī liktu šķēršļus nelegālās migrācijas organizētāju aktivitātēm uz Latvijas–Baltkrievijas robežas, Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļās tika palielināts norīkojumu skaits, kā arī nodrošināti atbalsta pasākumi. Savukārt uz Latvijas–Krievijas robežas ir ieviests pastiprināts robežuzraudzības režīms, lai nodrošinātu intensīvāku valsts robežas uzraudzību un kontroli.

Ņemot vērā kraso patvēruma meklētāju pieaugumu, no 2021. gada augusta strauji palielinājās darba intensitāte un apjoms, kas bija jāveic Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei  saistībā ar patvēruma meklētāju lietu izskatīšanu un izmitināšanu, tai skaitā Covid-19 karantīnas režīma prasību nodrošināšanu.

Laika posmā no 2022. gada 1. jūnija līdz 30. jūnijam Valsts robežsardze uz Latvijas–Baltkrievijas robežas no nelikumīgas robežas šķērsošanas atturējusi 96 personas un aizturējusi divas personas.

Gunta Jansone

Nodaļas vadītāja
gunta.jansone [at] iem.gov.lv