Informācija medijiem Robežas drošība
Robežas izbūve

Iekšlietu ministrijas vadība vakar tikās ar Valsts robežsardzes, Dabas aizsardzības pārvaldes, Valsts meža dienesta un pierobežas pašvaldību pārstāvjiem, lai pārrunāto izveidojušos situāciju un meklētu risinājumus dzīvnieku savainošanās riska mazināšanai uz Latvijas Baltkrievijas robežas gar izbūvēto pagaidu žogu.

Dabas aizsardzības pārvaldes, Valsts meža dienesta un Valsts robežsardzes speciālisti ir apsekojuši Latvijas-Baltkrievijas ārējo robežu gar nesen uzlikto pagaidu žogu, un saskaņā ar apsekojuma rezultātiem jau tiek gatavoti ieteikumi lai samazinātu dzīvnieku iespējas savainoties.

Primārā šobrīd ir valsts robežas drošība, un pagaidu žogs šobrīd ir efektīvākais risinājums, kas ļauj Latvijai izvairīties no Baltkrievijas organizētā  hibrīduzbrukuma un nelegālās migrācijas spiediena. Vienlaikus Iekšlietu ministrija aktīvi sadarboja ar Dabas aizsardzības pārvaldi un Valsts meža dienestu, lai atrastu piemērotāko pagaidu risinājumu dzīvnieku savainošanās riska mazināšanai pie pagaidu žoga.  Tāpat arī Krāslavas un Augšdaugavas pašvaldības uzrunātas iesaistīties un palīdzēt risināt šo problēmu. Tiek vērtēta arī tehnisko iekārtu uzstādīšana dzīvnieku aizbaidīšanai, kā arī citi iespējamie risinājumi.

Pagaidu dzeloņdrāšu žogs ir īstermiņa risinājums, kas īstenots ārkārtas situācijā. Drīzumā tiks uzsākta arī pastāvīgās robežas infrastruktūras projektēšana un izbūve ar visiem nepieciešamajiem elementiem, tai skaitā iespējām nodrošināt dzīvnieku migrācijas ceļus, līdzīgi kā tas ir uz Latvijas – Krievijas robežas

Iekšlietu ministrija aicina iedzīvotājus kritiski izvērtēt sociālajos tīklos publicētās fotogrāfijas un video autentiskumu, kas parāda it kā pie pagaidu žoga savainotus dzīvniekus. Vēl aizvien turpinās Baltkrievijas īstenotais hibrīduzbrukums un ne vienmēr sociālajos tīklos publicētais attaino patieso situāciju.

Robežas izbūve