Informācija medijiem Robežas drošība
Robežas izbūve

4.novembrī Dabas aizsardzības pārvaldes speciālisti apsekos žogu uz Latvijas-Baltkrievijas valsts robežas, lai izstrādātu rekomendācijas dzīvnieku savainošanās novēršanai.

Dabas aizsardzības pārvalde ir vienojusies ar Valsts meža dienestu kopīgi veikt uzraudzības funkciju pierobežas joslā esošajās aizsargājamajās dabas teritorijās. Balstoties uz apsekojumu rezultātiem un faktisko situāciju, ja būs nepieciešams, speciālisti sagatavos ieteikumus Valsts robežsardzei, kā, ekspluatējot pagaidu žogu, mazināt dzīvnieku bojāejas riskus tajā. Jau iepriekš Dabas aizsardzības pārvalde ir sniegusi ieteikumus Valsts robežsardzei par vides un dabas aizsardzības prasībām attiecībā uz valsts ārējās robežas ierīkošanu, tai skaitā par pastāvīgo robežas žogu, lai tas nodrošinātu dzīvnieku pārvietošanās koridorus un mazinātu dzīvnieku bojāeju un savainošanās riskus.

Pagaidu dzeloņdrāšu žogs ir īstermiņa risinājums, kas īstenots ārkārtas situācijā. Drīzumā tiks uzsākta arī pastāvīgās robežas infrastruktūras projektēšana un izbūve.