uzlabos iekšlietu dienestu darbu

Otrdien, 7. septembrī, Ministru kabinets pieņēma zināšanai iekšlietu ministres iesniegto informatīvo ziņojumu un konceptuāli atbalstīja infrastruktūras stiprināšanu iekšlietu nozarē par kopējo summu 14 292 026 eiro.

Informatīvajā ziņojumā iekļauti pasākumi, lai nodrošinātu iekšlietu nozarei būtisku infrastruktūras attīstības projektu īstenošanu un dienestu reaģēšanas spēju stiprināšanu.

Valsts policijas infrastruktūras uzlabošana. Valsts policijas lietošanā esošo nekustamo īpašumu tehniskā stāvokļa uzlabošana paredz tipveida būvprojektu izstrādi dažādas kategorijas Valsts policijas pārvalžu un iecirkņu telpām. Finansējums nepieciešams tehniskās izpētes un būvprojekta izstrādei ēkas Gaujas ielā 15, Rīgā, pārbūvei Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes vajadzībām, kā arī vairāku ēku atjaunošanas un energoefektivitātes paaugstināšanai.

Individuālo kompakto videokameru iegāde. Ar individuālo kompakto videokameru tiks apgādātas formastērpos tērptās amatpersonas, kuras ikdienā nodrošina sabiedrisko kārtību un drošību. Šīs kameras palīdzēs fiksēt administratīvos pārkāpumus un nostiprināt pierādījumus. Īpaši nozīmīgi tas būs konfliktsituācijās vai gadījumos, kad amatpersonām tiek piedāvāts “kukulis”, tādējādi mazinot korupcijas riskus.

Dronu iegāde sabiedriskās kārtības uzraudzībai. Valsts policijai sekmīgai ceļu satiksmes un sabiedriskās kārtības uzraudzības funkciju nodrošināšanai ir paredzēta bezpilota gaisa kuģu (dronu) iegāde, kas būs īpaši nozīmīga gadījumos, kad nepieciešams uzraudzīt sabiedrisko drošību un kārtību lielos publiskos pasākumos. Dronus paredzēts izmantot arī ceļu satiksmes negadījumu shēmu izveidē, ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu fiksēšanā, kā arī grūti aizsniedzamu teritoriju apsekošanā, piemēram, apmaldījušos vai pazudušo cilvēku meklēšanā.

360° videoieraksta sistēmas iegāde. Ceļu satiksmes uzraudzībai paredzēta arī 360° videoieraksta sistēmas iegāde, kura var fiksēt gan tos pārkāpumus, kurus konstatē darbinieki vizuāli, gan OCTA vai tehniskās apskates neesamību.

Šie modernie tehnoloģiskie risinājumi ļaus policistiem vairāk laika veltīt satiksmes pārkāpumiem, kuri tiešā veidā apdraud satiksmes drošību – transporta līdzekļu vadīšana alkohola reibumā, agresīva braukšana u.c.

Speciālie tehniskie līdzekļi sekmēs savlaicīgu un neapgāžamas informācijas ieguvei. Tāpat paredzēts iegādāties tehniskos līdzekļus arī operatīvā darba un speciālo izmeklēšanas darbību kapacitātes stiprināšanai. Speciālie tehniskie līdzekļi sekmēs savlaicīgu un neapgāžamas informācijas ieguvi, kā arī speciālās izmeklēšanas darbībām un operatīvajiem pasākumiem.

Papildus minētajam finansējums paredzēts vēl  Valsts robežsardzes informācijas sistēmas (REIS) attīstībai, VUGD mācību poligona aprīkošanai, Radiosakaru sistēmas un infrastruktūras atjaunināšanai, kā arī citiem nozarei būtiskiem pasākumiem.

 

Iekšlietu ministrijas

Komunikācijas nodaļa

 

Komunikācijas nodaļa

kn [at] iem.gov.lv