Informācija medijiem Robežas drošība
iekšlietu ministre

Trešdien, 18.augustā Iekšlietu ministre Marija Golubeva tikās ar nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, lai pārrunātu situāciju uz Latvijas-Baltkrievijas robežas.

Tikšanās piedalījās pārstāvji no "Gribu palīdzēt bēgļiem", “Make Room Europe”, “Patvērums "Drošā māja”, "Caritas Latvija", "Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS", “Latvijas Sarkanais Krusts”, "Latvijas Cilvēktiesību centrs" un Starptautiskās migrācijas organizācijas Latvijas biroja.

Sanāksme tika organizēta, lai koordinētu sadarbību starp iekšlietu nozari un nevalstisko sektoru kontekstā ar situāciju uz Latvijas-Baltkrievijas robežas.

Tikšanās dalībnieki diskutēja par veidiem, kā nevalstiskās organizācijas var palīdzēt cilvēkiem, kuri pēc mēģinājuma nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu netiek ielaisti atpakaļ Baltkrievijā. Tika panākta vienošanās, ka tiks apzinātas vajadzības un ciešā sadarbībā ar Valsts robežsardzi cilvēki saņems palīdzību.

Sarunā tika aktualizēta arī nepieciešamība atbalstīt cilvēkus, kas līdz šim lūguši patvērumu Latvijā. Tiks meklēti efektīvāki risinājumi medicīnas pakalpojumu sniegšanai, ēdināšanai un notiks koordinēta risku apzināšana.

Turpmāk tiks uzlabota informācijas apmaiņa starp Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi, Valsts robežsardzi un nevalstiskajām organizācijām. Iekšlietu ministrija ir pateicīga nevalstiskajām organizācijām gan par iniciatīvu un sadarbību iepriekš, gan arī augsti novērtē viņu kompetenci un vēlmi palīdzēt.