Nozares jaunumi Robežas drošība
pierobežas joslas zīme

Valsts robežsardze informē, ka, pamatojoties uz Latvijas Republikas valsts robežas likuma 18. panta piektās daļas otro punktu,  uz ārkārtējās situācijas laiku Latvijas-Baltkrievijas pierobežā ir pārtraukta speciālo pierobežas joslas caurlaižu pieprasīšana un izsniegšana.

Tāpat Valsts robežsardze aicina tos iedzīvotājus, kuriem ir izsniegtas speciālās pierobežas joslas caurlaides, bez pamatota iemesla neuzturēties Latvijas-Baltkrievijas pierobežas joslā, kamēr ir izsludināta ārkārtējā situācija.

Atgādinām, ka atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem gar ārējo Latvijas Republikas sauszemes robežu ir noteikta ne vairāk kā 2 kilometri plata pierobežas josla. Lai uzturētos pierobežas joslā gar Latvijas Republikas - Krievijas Federācijas valsts robežu un Latvijas Republikas - Baltkrievijas Federācijas valsts robežu, personām no 15 gadu vecuma ir nepieciešama Valsts robežsardzes izsniegta speciālā caurlaide.

Jau ziņots, ka no 2021. gada 11. augusta līdz 2021. gada 10. novembrim Ludzas, Krāslavas un Augšdaugavas novadā, kā arī Daugavpilī ir izsludināta ārkārtējā situācija.

 

Sagatavoja:
Jolanta Babiško
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste
tālr. 67075617, mob. 20364206
e-pasts: jolanta.babisko@rs.gov.lv