COVID-19 Informācija medijiem
robežsargi, policisti un zemessargi veic pārbaudi

Ceturtdien, 11. februārī, Ministru kabinets atbalstīja iekšlietu ministra Sanda Ģirģena iniciatīvu un lēma vairs neturpināt mājsēdi, kas nozīmē, ka jau šajās brīvdienās mājsēde nenotiek.

Ministrs rosināja atcelt mājsēdi, jo lielāka cilvēku pulcēšanās ir novērojama dienas, nevis nakts laikā, kā arī tas prasa lielus iesaistītos resursus gan piesaistīto amatpersonu ziņā, gan arī finansiālos līdzekļus nakts virsstundu apmaksāšanā.

Policija turpinās epidemioloģisko ierobežojumu uzraudzību un patruļas gan dienas, gan nakts laikā. Jo īpaši tiks uzraudzītas vietas, kurās pastāv lielāks cilvēku pulcēšanās risks, piemēram, tirdzniecības vietās un citās publiskās vietās kā dažādas dabas takās, slēpošanas vietās. Tāpat policija turpinās pašizolācijas uzraudzību un covidpass.lv aizpildīto anketu pārbaudi.

Pārvietošanās ierobežojumu kontrolei nakts laikā tika iesaistīti apjomīgi Valsts policijas, Valsts robežsardzes, pašvaldību policiju, kā arī Zemessardzes resursi. Atgādinām, ka Valsts policija aizvien īsteno savu pamatuzdevumu izpildi – noziedzības apkarošanu, sabiedriskās kārtības nodrošināšanu un satiksmes uzraudzību. Tāpat ir nepieciešams ievērot procesuālos termiņus gan administratīvajā procesā, kriminālprocesā, gan operatīvās darbības procesā.


Iekšlietu ministrijas 
Komunikācijas nodaļa