Informācija medijiem
trauksmescelsana

5. un 6. novembrī ikviens interesents ir aicināts tiešsaistē sekot līdzi konferences “Trauksmes celšana: nākamais līmenis” norisei. Konferencē piedalīsies kā pašmāju, tā arī starptautiskie eksperti, trauksmes cēlēji un viņu atbalstītāji.

Konferences pirmajā dienā dalībnieki fokusēsies uz ziņošanas kanālu izveidi un darbību valsts sektorā, trauksmes cēlēju konsultāciju un aizsardzību, un trauksmes celšanas gadījumu izmeklēšanas modeļu salīdzinājumu. Līdztekus Valsts kancelejas, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja, Valsts ieņēmumu dienesta, Valsts vides dienesta, Tieslietu ministrijas, Juridiskās palīdzības administrācijas, Valsts darba inspekcijas, Iepirkumu uzraudzības biroja un citu iestāžu ekspertiem un kontaktpersonām trauksmes celšanas jautājumos, konferencē piedalīsies arī ārvalstu eksperti. To vidū būs Eiropas Komisijas Tiesiskuma un patērētāju ģenerāldirektorāta, Lietuvas Ģenerālprokuratūras un Francijas tiesībsarga pārstāvji, kā arī Nīderlandes “Trauksmes cēlēju mājas” priekšsēdētājs.

Par atbalstu, ko organizācijas, iestādes un mediji var sniegt trauksmes cēlējiem, otrajā dienā diskutēs ASV vēstnieks Latvijā, Nīderlandes vēstnieks Latvijā, “Transparency International” Lietuvas nodaļas vadītājs, ASV “Government Accountability Project” juridiskais direktors, Igaunijas “Ekspress Meedia” pētnieciskais žurnālists un Serbijas pētnieciskās žurnālistikas izdevuma “Pistaljka” galvenais redaktors.,

Savā pieredzē dalīsies arī viens no zināmākajiem Norvēģijas trauksmes cēlējiem ar stāstu “Kurmis Siemens!”. Savu dalību apstiprinājuši arī Rīgas domes un “Swedbank” pārstāvji, lai veicinātu izpratni par iekšējās trauksmes celšanas sistēmas priekšrocībām iestādēs un uzņēmumos.

Konferences “Trauksmes celšana: nākamais līmenis” programma.

Konferenci “Trauksmes celšana: nākamais līmenis” tiešraidē 5. un 6. novembrī no plkst. 9.00 varēs vērot Ministru kabineta Youtube.com kanālāValsts administrācijas skolas tīmekļvietnē un biedrības “Sabiedrība par atklātību - Delna” tīmekļvietnē.

 

Konference ir līdzfinansēta ESF projekta Nr.3.4.2.0/15/I/002 “Valsts pārvaldes cilvēkresursu profesionālā pilnveide korupcijas novēršanas un ēnu ekonomikas mazināšanas jomā” ietvaros. Konferenci līdzfinansē ASV vēstniecība Latvijā, Nīderlandes vēstniecība Latvijā un Pasaules brīvo latviešu apvienība.

 

Zane Ozola
Komunikācijas departamenta vadītājas vietniece
Tālrunis: 67082902
E-pasts: zane.ozola@mk.gov.lv