Informācija medijiem Robežas drošība
Iekšlietu ministre Marija Golubeva

Trešdien, 11.augustā, iekšlietu ministre Marija Golubeva apmeklēja Valsts robežsardzes Silenes robežapsardzības nodaļu kopā ar Valsts robežsardzes priekšnieku Gunti Pujātu.  Viņiem pievienojās arī Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, deputāti no Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas, valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs un citas Iekšlietu ministrijas amatpersonas.

Vizītes laikā tika diskutēts par otrdien, 10.augustā, valdības izsludināto ārkārtējo situāciju Latvijas pierobežā saistībā ar Latvijas—Baltkrievijas robežas nelikumīgās šķērsošanas gadījumu skaita straujo pieaugumu.

Tāpat vizītes laikā tika diskutēts par esošo situāciju uz robežas, ka arī iekšlietu ministres izstrādāto 10 punktu Rīcības plānu Latvijas valsts robežas stiprināšanai. Saeimas priekšsēdētāja  un Saeimas deputāti izteica atbalstu šim plānam un tajā iekļautajiem rīcības punktiem.

Galvenie punkti Rīcības plānā ir stipras un modernas robežas steidzama izbūve, pastiprināta patrulēšana uz robežas, Nacionālo bruņoto spēku un Valsts policijas resursu piesaiste, kā arī nelikumīgo robežpārkāpēju atturēšana un atgriešana Baltkrievijā.

Jau ziņots, ka otrdien, 10.augustā, Ministru kabinets no 2021.gada 11.augusta līdz 2021.gada 10.novembrim izsludināja ārkārtējo situāciju Ludzas, Krāslavas un Augšdaugavas novadā, kā arī Daugavpilī, ņemot vērā Latvijas—Baltkrievijas robežas nelikumīgās šķērsošanas gadījumu skaita straujo pieaugumu.