Informācija medijiem
pase un eID karte

Otrdien, 11. maijā, Ministru kabinets atbalstīja Iekšlietu ministrijas sagatavotos grozījumus Fizisko personu reģistra likumā, kas būtiski atvieglos darbu Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) darbiniekiem un PMLP sadarbības partneriem (zvērinātie notāri, Uzņēmumu reģistrs, Valsts ieņēmumu dienests, Valsts robežsardze u.c.), nodrošinot vienotu un centralizētu ārzemnieku reģistrēšanu un uzskaiti, kā arī civilstāvokļa aktu reģistrāciju Fizisko personu reģistrā. Minētie grozījumi kopumā optimizē un padara efektīvākus PMLP sniegtos pakalpojumus.

Grozījumi paredz paplašināt ārzemnieku loku, par kuriem iekļaus ziņas Fizisko personu reģistrā par ārzemnieku, attiecībā uz kuru Latvijā veic dzimšanas vai laulības akta ierakstu, vai kurš pieprasa atkārtotu savas laulības vai dzimšanas akta reģistrāciju apliecinošu dokumentu.

Tāpat grozījumi paredz noteikt, ka Fizisko personu reģistrā tiek uzkrāta ierobežotas pieejamības informācija, jo Fizisko personu reģistrā iekļaujamais datu apjoms attiecas uz personas privāto dzīvi, kā arī paredz paplašināt Fizisko personu reģistrā uzkrājamo datu apjomu ar personvārda oriģinālformu oriģinālvalodā, lai atvieglotu datu par ārzemnieka vārda un uzvārda iekļaušanu Fizisko personu reģistrā, kā arī ziņas par kontaktadresi, lai nodrošinātu saziņu ar ārzemnieku.

 

Sagatavoja:
Samanta Nalivaiko
Iekšlietu ministrijas
Komunikācijas nodaļas
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67219082
E-pasts: samanta.nalivaiko@iem.gov.lv