Informācija medijiem
Iekšlietu ministre intervijā CNN

(ekrānuzņēmums no intervijas)

Eiropas Savienībai ir rūpīgi jāpārdomā tās pieeja migrācijas un patvēruma jautājumos laikā, kad migrācija ir padarīta par ieroci Eiropas demokrātisko sabiedrību graušanai, šodien intervijā CNN teica iekšlietu ministre Marija Golubeva.

Viņa uzsvēra, ka ES  jau ir uzņēmusi daudzus patvēruma meklētājus, bet tās robežas nevar būt atvērtas naidīgu valstu organizētai masu migrācijai, kad nav iespējams noskaidrot, kuriem cilvēkiem patiesi pienāktos patvērums. Ministre atkārtoja, ka Latvija būs gatava aizstāvēt Eiropas ārējo robežu, ja masveida plūsma tiktu vērsta Latvijas virzienā. “Tas ir gan mūsu nacionālas drošības, gan ES dalībvalsts pienākums,” uzsvēra ministre.

M.Golubeva uzskata, ka Lukašenko šantažē un terorizē Eiropas Savienību, lai tā atzītu viņu par prezidentu, neskatoties uz zaudētajām vēlēšanām.

“Viņa hibrīdoperācijas upuru situācija ir traģiska. Mums  tajos ir jāsaredz individuāli cilvēki, nevis melna masa. Tomēr tas nenozīmē, ka mums ir jāatver robežas, lai Lukašenko varētu izmantot viņus saviem mērķiem,” teica iekšlietu ministre.

Viņa uzsvēra: “Mums Eiropā ir jabūt mazliet tiešākiem un skaidri jāsaka, ka mēs nevaram izskatīt individuālus patvēruma pieteikumus uz robežas, kura masveidā tiek pārkāpta.”

Mariju Golubevu programmas Connect the World tiešraidē intervēja CNN žurnāliste Bekija Andersone.

Pilna iekšlietu ministres intervija CCN