Informācija medijiem Robežas drošība
Latvijas un Lietuvas iekšlietu ministri

Iekšlietu ministrs Māris Kučinskis piektdien, 10. februārī, Viļņā tikās ar Lietuvas iekšlietu ministri Agni Bilotaiti.

Tikšanās laikā tika pārrunāta abu valstu sadarbība drošības stiprināšanas jomā, īpašu uzmanību pievēršot situācijai uz Latvijas–Baltkrievijas un Lietuvas–Baltkrievijas robežas.

M.Kučinskis uzsvēra, ka svarīgi ir savstarpēji koordinēt mūsu valstu rīcību, it īpaši laikā, kad jau faktiski gadu notiek Krievijas īstenotais karš Ukrainā, bet pret Latviju un Lietuvu intensīvi tiek izmantoti hibrīdkara elementi no agresorvalstu  – Krievijas un Baltkrievijas – puses, organizējot dažādu valstu izcelsmes migrantu nelegālu nogādāšanu abās Baltijas valstīs.

Nav noslēpums, ka tos nelegālos migrantus, kuru ienākšanu Latvijā aptur mūsu valsts robežsargi, nereti jau tajā pašā naktī baltkrievu dienesti nogādā līdz Lietuvas robežai, radot izaicinājumus lietuviešu robežsargiem. Ne tikai modra robežsargu darbība, bet arī nepārtraukta Latvijas un Lietuvas darba koordinācija šajā jomā ļauj panākt, ka uz robežas neizveidojas tā dēvētie vājie punkti, kurus agresorvalstis nekavējoties izmantotu savu hibrīdkara mērķu īstenošanai. Jā, mūsu atbildīgie dienesti tiek galā ar nerimstošiem mēģinājumiem nelikumīgi šķērsot mūsu robežas, bet tas nebūtu iespējams bez mūsu kopīgās rīcības: Latvijas, Lietuvas un arī Polijas robežsargu koordinētai sadarbībai ir izšķiroša loma un nozīme,” sacīja Latvijas iekšlietu ministrs.

Tāpat uzmanība tika pievērsta arī civilās aizsardzības un krīzes pārvaldīšanas sistēmas stiprināšanai.

Vizītes ietvaros M. Kučinskis arī apmeklēja Lietuvas–Baltkrievijas robežu un iepazinās ar robežas novērošanas centra darbību.

Elīna Bīviņa

Ministra padomniece komunikācijas jautājumos
elina.bivina [at] iem.gov.lv