Informācija medijiem
Miķela Valtera iela Liepājā

Ceturtdien, 22. aprīlī, Liepājas pilsētas domes sēdē apstiprināts lēmums par Peldu ielas posma pārdēvēšanu Latvijas pirmā iekšlietu ministra Miķeļa Valtera vārdā. Turpmāk Peldu ielas posms no Hika ielas līdz Kūrmājas prospektam, kā arī gājēju ceļš starp Gulbju dīķi un peldu iestādi tiks dēvēts par Miķeļa Valtera ielu.

Plānots, ka tuvākās nedēļas laikā Komunālā pārvalde ielas posma krustojumos uzstādīs jaunā nosaukuma zīmes. Jaunais ielas nosaukums turpmāk parādīsies koncertdārza “Pūt, vējiņi!”, kafejnīcas “Parka paviljons”, atpūtas un izklaides centra “Dzintara boulings”, kā arī peldu iestādes jeb tā saucamās “vannu mājas” adresēs – kopumā izmaiņas skars trīs privātīpašumus un trīs pašvaldības īpašumus. Par īpašumu numerāciju Būvvaldē tiks pieņemti vēl atsevišķi lēmumi, par ko īpašnieki tiks informēti, lai pie savām ēkām varētu uzstādīt jaunās māju numurzīmes.

Lēmums tika aktualizēts saistībā ar Latvijas Valsts prezidenta kancelejas aicinājumu pārdēvēt kādu no Liepājas ielām pirmā Latvijas Republikas iekšlietu ministra, liepājnieka Miķeļa Valtera vārdā. Peldu ielas posms no vairākiem piedāvājumiem izvēlēts kā piemērotākais variants, lai godinātu valstsvīra piemiņu. 

Lai noskaidrotu iedzīvotāju viedokli, tika organizēta sabiedriskā apspriešana par ielas posma pārdēvēšanu Miķeļa Valtera vārdā. Savu viedokli kopumā izteica 179 iedzīvotāji – ielas posma pārdēvēšanu atbalstīja 122 iedzīvotāji, neatbalstīja 46, bet citu viedokli izteica 11 iedzīvotāji. 

Miķelis Valters dzimis Liepājā 1874. gada 7. maijā. Viņš bija Latvijas pirmais iekšlietu ministrs, politiķis, diplomāts, žurnālists un literāts. M. Valteram bija nozīmīga loma Latvijas neatkarības idejas formulēšanā un valsts dibināšanā.

No 1919. gada oktobra Miķelis Valters bija diplomātiskais pārstāvis Itālijā, 1921. gada martā – ārkārtējais sūtnis un pilnvarotais ministrs Itālijā, no 1921. gada novembra – arī nerezidējošais ministrs Spānijā un Portugālē. M. Valters bijis ārkārtējais sūtnis un pilnvarotais ministrs arī Francijā, Polijā, Ungārijā Beļģijā un Luksemburgā, kā arī konsuls Karalaučos.

Miķelis Valters miris 1968. gada 27. martā, apbedīts Nicā, Francijā. 2020. gada 23. septembrī pārapbedīts Rīgā, Meža kapos. Nicas kapavietas piemiņas plāksni M. Valtera tuvinieki nodeva dāvinājumā Liepājas muzeja krājumā.

 

Informāciju sagatavoja:
Dace Freidenfelde
Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas
Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa
E-pasts: samd@liepaja.lv