Informācija medijiem Robežas drošība
Robežsardze pārbauda qr kodu

Reaģējot uz informāciju no Daugavpils, ka reģiona iedzīvotāji varētu būt satraukušies par iespējamajiem  robežšķērsotājiem vai savu drošību saistībā ar it kā notikušām iedzīvotāju apzagšanām:

Valsts robežsardze informē, ka sakarā ar ārkārtējo situāciju Latvijas-Baltkrievijas pierobežā, ja šo novadu iedzīvotāji konstatē svešas nepazīstamas personas, var ziņot Valsts robežsardzei pa tālruni 65403777 vai 110, vai vērsties tuvākajā robežapsardzības nodaļā.

Valsts policija neapstiprina, ka tās rīcībā būtu kāda informācija par šāda veida noziedzīgiem nodarījumiem,  un tādi nav reģistrēti. Taču, ja iedzīvotāji pamana kaut ko aizdomīgu vai rodas aizdomas par iespējamu laupīšanu vai apzagšanu, aicināti zvanīt uz policijas palīdzības tālruni 110.

Ņemot vērā ārkārtējo situāciju Latvijas-Baltkrievijas robežā, lai nepieļautu nelikumīgu robežu šķērsošanu, Valsts policija sniedz atbalstu Valsts robežsardzei un uz četrām nedēļām uz Latvijas pierobežu ir komandējusi 71 Valsts policijas Speciālo uzdevumu bataljona darbinieku no visiem Latvijas reģioniem, izņemot Rīgas reģionu. Papildu atbalstu robežsardzei diennaktī sniedz arī 36 Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes amatpersonas.

Latvija stingri sargā savas robežas un nepieļauj situāciju, ka nelikumīgie robežšķērsotāji nekontrolēti masveidā šķērso robežu.