Informācija medijiem Robežas drošība
Baltkrievijas robežstabiņš uz Latvijas-Baltkrievijas robežas

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš šodien, 8.novembrī, ar Lietuvas premjerministri Ingrīdu Šimonīti (Ingrida Šimonytė) un Polijas premjerministru Mateušu Moravecki (Mateusz Morawiecki) pārrunāja aktuālo situāciju uz Polijas- Baltkrievijas robežas. Ministru prezidents uzsver, ka Latvija, Lietuva un Polija ir vienotas cīņā pret Lukašenko režīma hibrīduzbrukumu.

Par saspīlēto situāciju ir atbildīgs Lukašenko režīms, kas apzināti pakļauj briesmām trešo valstu pilsoņus. Visu trīs valdību vadītāji bija vienisprātis, ka jārosina Eiropas Savienībai (ES) lemt par stiprākām sankcijām pret vardarbīgo režīmu. Tāpat svarīga ir starptautisko organizāciju iesaiste situācijas risināšanā uz robežas ar Baltkrieviju.

Latvijas, Lietuvas un Polijas premjerministri uzturēs regulāru saziņu arī turpmāk,  lai koordinētu rīcību ES ārējo robežu aizsardzībā.

Ministru prezidents aktuālo situāciju uz robežas ar Baltkrieviju un tālākos nepieciešamos soļus ES līmenī šodien pārrunāja arī ar Eiropas Komisijas priekšsēdētāju Urzulu fon der Leienu (Ursula von der Leyen).

 

Sandris Sabajevs
Ministru prezidenta preses sekretārs
+371 67082865
sandris.sabajevs@mk.gov.lv

robeza