Informācija medijiem Robežas drošība
Latvijas iekšlietu ministrs tiekas ar Igaunijas iekšlietu ministru

Iekšlietu ministrs Māris Kučinskis trešdien, 22.februārī, Rīgā tikās ar Igaunijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Ēriku Marmei (Eerik Marmei).

Tikšanās laikā pārrunāta ģeopolitiskā situācija reģionā, akcentu liekot uz Austrumu robežas aizsardzību un nelegālās migrācijas novēršanu, kā arī palīdzības sniegšanu Ukrainai un tās iedzīvotājiem. Tāpat uzmanība tika pievērsta jautājumam par civilās aizsardzības sistēmas attīstību.

M. Kučinskis akcentēja koordinētas rīcības svarīgumu šodienas apstākļos: bez vienotas nostājas, sadarbības koordinācijas Baltijas valstu, kā arī Polijas un Somijas starpā nebūtu iespējams reaģēt tik efektīvi uz tādiem izaicinājumiem kā hibrīduzbrukumi uz robežas ar Baltkrieviju un ukraiņu bēgļu pieplūdums pēc karadarbības uzsākšanas Ukrainā.

Ja kaut viena valsts mainītu savu taktiku šajā jomā, to mīkstinot, Eiropā nekavējoties ierastos tūkstošiem šādu nelegālo migrantu, un to nedrīkst mainīt. Skaidrs, ka mēs nevaram likt vienādības zīmi starp bēgļiem no kara plosītās Ukrainas un Baltkrievijas organizēto nelegālo migrāciju. Vērtējot Baltijas valstu robežsargu rīcībā esošos materiālus, ir skaidri redzams, ka nelegālā migrācija tiek organizēta no Baltkrievijas puses,” sacīja iekšlietu ministrs.

Vienlaikus tika norādīts, ka Latvijas kompetentās iestādes dara visu iespējamo, lai atbalstītu cilvēkus, kuri ir spiesti bēgt no kara plosītās Ukrainas.

Attiecībā uz civilās aizsardzības sistēmu M. Kučinskis norādīja, ka viena no galvenajām prioritātēm, pildot iekšlietu ministra amata pienākumus, ir modernas un efektīvas Civilās aizsardzības un krīzes vadības sistēmas izveidošana Latvijā, uzsverot, ka šādai sistēmai jāatbilst mūsdienu prasībām un jābūt orientētai uz šodienas izaicinājumu pārvarēšanu.

Latvijas un Igaunijas sadarbība iekšlietu jomā pilnā mērā atspoguļo abu valstu divpusējo attiecību raksturu: mūsu dienesti aktīvi sadarbojas gan divpusējā, gan reģionālajā līmenī, gan starptautisko organizāciju ietvaros.

 

Elīna Bīviņa

Ministra padomniece komunikācijas jautājumos
elina.bivina [at] iem.gov.lv