Informācija medijiem
Iekšlietu ministrs, parlamentārā sekretāre, valsts sekretārs, valsts robežsardzes priekšnieka vietnieks

Trešdien, 20.janvārī, atzīmējot barikāžu aizstāvju atceres 30.gadadienu un godinot 1991.gada barikāžu upuru piemiņu, Iekšlietu ministrijas un iekšlietu dienestu vadība piedalījās ziedu nolikšanas ceremonijā pie barikāžu aizstāvju atdusas vietām II Meža kapos, Brīvības pieminekļa, kā arī kritušo piemiņas vietām Bastejkalnā.

Apritot 30 gadiem kopš 1991. gada janvāra barikādēm, pateicos par barikāžu dalībnieku nesavtību un pašaizliedzību valsts labā, kā arī aicinu pieminēt un godināt barikāžu upurus. Barikāžu dalībnieku rīcība vēsturiski nozīmīgajā laikā vienmēr paliks tautas atmiņā, apliecinot, ka atjaunotās Latvijas neatkarības nosargāšanā aizstāvēta Latvijas brīvība pret militārām akcijām un neatkarības pretiniekiem. Šīs atmiņas kalpo par iedvesmu Latvijas tautai pārbaudījumu brīžos,” S.Ģirģens.

No Iekšlietu ministrijas ziedu nolikšanas ceremonijā piedalījās Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens, Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Signe Bole un Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs. Ziedus nolikt devās arī Valsts robežsardzes priekšnieka pienākumu izpildītājs pulkvedis Ivars Ruskulis.

Ik gadu 20.janvārī visā Latvijā un arī Iekšlietu ministrijā piemin 1991.gada barikāžu upurus. Viens no dramatiskākajiem brīžiem barikāžu vēsturē bija uzbrukums Iekšlietu ministrijai 1991.gada 20.janvārī, kura laikā apšaudē smagi ievainoja vairākus Bauskas milicijas darbiniekus, bet valdības apsaredzes dienesta vada komandieris milicijas leitnants Vladimirs Gomanovičs un iekšlietu daļas inspektors Sergejs Konoņenko gāja bojā.   


Sagatavoja:
Iekšlietu ministrijas
Komunikācijas nodaļa