Informācija medijiem
Miķeļa Valtera iela Liepājā

Piektdien, 7. maijā, tika atklāta pirmā iekšlietu ministra, diplomāta un literāta Miķeļa Valtera iela, tādejādi godinot viņa ieguldījumu Latvijas valsts tapšanā un atzīmējot viņa dzimšanas dienu. Turpmāk Liepājas Peldu ielas posms no Hika ielas līdz Kūrmājas prospektam, kā arī gājēju ceļš starp Gulbju dīķi un peldu iestādi tiks dēvēts par Miķeļa Valtera ielu.

Atklāšanās pasākumā piedalījās iekšlietu ministra biroja vadītāja Santa Švanka, Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks Jānis Bekmanis, M. Valtera ģimenes locekļi, Liepājas pilsētas vadība un Latvijas prezidenta kancelejas pārstāvji.

“Šodien ir tiešām nozīmīgs notikums mums visiem, jo vēlreiz godinām pirmā Latvijas Republikas iekšlietu ministra piemiņu, esot tik zīmīgā vietā – Miķeļa Valtera dzimtajā pilsētā. Miķelis Valters ne tikai iestājās par pašnoteikšanās tiesībām latviešu tautai un par patstāvīgu valsti, bet daudzpusīgi iesaistījās kultūras un politiskajā dzīvē, kā arī izvirzīja lielus mērķus, kuru rezultāti šodien redzami mūsu skaistajā Latvijā. Esmu lepna, ka mēs neaizmirstam savas tautas varoņus un godinām viņu piemiņu. Izcilas personības mūs iedvesmo un veido jaunas tikpat izcilas personības, kāds bija M.Valters,” tā iekšlietu ministra biroja vadītāja Santa Švanka svinīgajā pasākumā.

Miķelis Valters bija cilvēks, kuram nebija nepaveicamu uzdevumu vai nesasniedzamu mērķu. Savā mūžā viņš izdeva grāmatas, rakstīja rakstus un zinātniskās publikācijas, bija arī Latvijas diplomātiskais pārstāvis, kā arī kļuva par pirmo Latvijas Republikas iekšlietu ministru, stājoties amatā 1918. gada 19. novembrī. Lai gan iekšlietu ministra amatā Valters strādāja tikai nedaudz – vairāk kā vienu gadu – viņš paveica daudz nozīmīgu darbu: izstrādāja un īstenoja likumu par amnestiju, likumu par policiju un likumu par aizsargu organizācijas dibināšanu.

Miķelis Valters miris 1968. gada 27. martā, apbedīts Nicā, Francijā. 2020. gada 23. septembrī pārapbedīts Rīgā, Meža kapos. Nicas kapavietas piemiņas plāksni M.Valtera tuvinieki nodeva dāvinājumā Liepājas muzejam.

Liepājas dome aicina liepājniekus un pilsētas viesus līdz pat 7. maija vakaram doties pastaigā pa jaunatklāto Miķeļa Valtera ielu, kur ir iespējams uzzināt interesantus faktus par Latvijas pirmā iekšlietu ministra dzīvesgājumu, kā arī noklausīties M. Valtera literāro darbu audio ierastus

Sagatavoja: 
Samanta Nalivaiko
Iekšlietu ministrijas
Komunikācijas nodaļas
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67219082
E-pasts: samanta.nalivaiko@iem.gov.lv