Svinamās/atceres dienas

Otrdien, 7.maijā, Iekšlietu ministrijas un iekšlietu dienestu vadība nolika ziedus pie pirmā iekšlietu ministra Miķeļa Valtera atdusas vietas I Meža kapos, godinot M.Valtera 150. jubileju un viņa veikumu Latvijas valsts labā.

Miķelis Valters (07.05.1874. – 27.03.1968.) dzimis Liepājā, strādnieku ģimenē. Bija jaunstrāvnieks, piedalījās strādnieku kustībā, strādāja laikraksta “Dienas Lapa” redakcijā Rīgā.

Miķelis Valters bija Sociāldemokrātu savienības biedrs un viens no pirmajiem un ievērojamākajiem politiķiem, kurš publiski paudis Latvijas suverenitātes nepieciešamību.

Miķelis Valters kļuvis par pirmo iekšlietu ministru laikā, kad Vācijas karaspēks nebija pilnībā aizgājis no Latvijas valsts teritorijas.

Latvijas pirmā iekšlietu ministra amatā M.Valters bija no 1918. gada 18. novembra līdz 1919. gada 8. decembrim.

M.Valteru var uzskatīt par Latvijas valstiskuma idejas jeb nacionālā valstiskuma iedibinātāju.

Miris 27.03.1968. Nicā, Francijā. Pārapbedīts 23.09.2020.g. Rīgā, Meža kapos. 

Ar plašāku ieskatu par M.Valtera dzīvi un profesionālo darbību iespējams iepazīties Iekšlietu ministrijas tīmekļvietnē: https://www.iem.gov.lv/lv/pirmais-iekslietu-ministrs-mikelis-valters, kā arī Ārlietu ministrijas tīmekļvietnē: https://www.mfa.gov.lv/lv/jaunums/pirms-150-gadiem-dzimis-demokrats-un-tiesibnieks-ar-dzejnieka-sirdi-mikelis-valters