Informācija medijiem Robežas drošība
ārkārtējā situācija uz Latvijas-Baltkrievijas robežas pagarināta

Ņemot vērā uz Latvijas–Baltkrievijas, kā arī Lietuvas–Baltkrievijas robežas nelikumīgās šķērsošanas gadījumu skaita straujo pieaugumu, 2. maijā Ministru kabinets atbalstīja ārkārtējās situācijas pagarināšanu uz Latvijas–Baltkrievijas robežas līdz 2023. gada 10. augustam Ludzas, Krāslavas, Augšdaugavas novadā un Daugavpilī.

Šī gada janvārī no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas atturētas 344  personas, februārī – 377 personas, martā – 559 personas, aprīlī – 776 personas un maijā – 95 personas. Savukārt 2022. gadā kopā no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas tika atturētas 5286 personas. Un 2021. gadā no 11. augusta no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas tika atturētas 4045 personas.

Tāpat Krievijas uzsāktais un Baltkrievijas atklāti atbalstītais karš pret Ukrainu ir vērtējams kā papildus riska apstāklis un iespējama motivācija Baltkrievijai turpināt centienus destabilizēt situāciju uz valsts robežas ar Latviju, tas ir, izdarīt spiedienu uz ES un NATO.

Arī no Lietuvas un Polijas kompetentajām institūcijām joprojām tiek saņemta informācija par nelikumīgas valsts robežas šķērsošanu no Baltkrievijas teritorijas.  Tāpēc ir būtiski nodrošināt starpvalstu vienotu koordinētu rīcību attiecībā uz šādu nelikumīgu valsts robežas šķērsošanu, lai nodrošinātu līdzvērtīgu visa reģiona valstu robežu ar Baltkrieviju apsardzību.