Informācija medijiem
Miķelis Valters-piemiņas zīme

2020. gada 14. augustā ar aviosabiedrības airBaltic reisu no Nicas, Francijas, pārapbedīšanai Latvijā nogādāti Miķeļa Valtera pīšļi. 11. augustā Nicas kapsētā tika veikta M.Valtera ekshumācija.

Rīgas lidostā šķirstu sagaidīja M.Valtera radiniece Valda Jēkabsone -Valtere un Ārlietu ministrijas pārstāvji –  Valsts protokola vadītājas pienākumu izpildītāja Inese Liepiņa un vēstnieks-Eiropas departamenta direktors Gints Jegermanis.

Bijušā iekšlietu ministra un sūtņa Miķeļa Valtera svinīgā pārapbedīšana Meža kapos un piemiņas ceremonija plānota šā gada 23. septembrī. Sākotnēji M. Valtera pārapbedīšana bija iecerēta viņa dzimšanas dienā 7. maijā, taču Covid-19 pandēmijas izraisīto ierobežojumu dēļ to nācās pārcelt.

Valstsvīrs M.Valters (1874-1968) bija Latvijas pirmais iekšlietu ministrs, politiķis, diplomāts, žurnālists un literāts. Viņam bija nozīmīga loma Latvijas neatkarības idejas formulēšanā un valsts dibināšanā. No 1919. gada oktobra Miķelis Valters bija  diplomātiskais pārstāvis Itālijā, 1921. gada martā – ārkārtējais sūtnis un pilnvarotais ministrs Itālijā, no 1921. gada novembra – arī  nerezidējošais ministrs Spānijā un Portugālē. M. Valters bijis ārkārtējais sūtnis un pilnvarotais ministrs arī Francijā, Polijā, Ungārijā Beļģijā un Luksemburgā, kā arī konsuls Karaļaučos (Austrumprūsijā).

 

Sagatavoja:
Ārlietu ministrijas Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: media@mfa.gov.lv