#StandWithUkraine Informācija medijiem
Palīdzības sniegšana ukraiņiem

💻 Gribi palīdzēt Ukrainas civiliedzīvotājiem? Reģistrējies palidziukrainai.lv

☎️ Ukrainas civiliedzīvotājiem nepieciešama palīdzība Latvijā? Zvani +37127380380

💡 Esi uzņēmējs, kas vēlas nodrošināt humāno palīdzību Ukrainas civiliedzīvotājiem? Reģistrējies: ej.uz/HumanaPalidzibaUkrainai

❌ Ko nedarīt? Nedoties uz Polijas–Ukrainas robežu pašiem, jo rodas rindas, kas kavē bēgļu nokļūšanu drošībā.

✅ Kā palīdzēt? Reģistrējies palidziukrainai.lv un ar tevi sazināsies NVO, kas zina labākos un drošākos veidus, kā palīdzēt!

🌐 Būsim vienoti un sniegsim koordinētu humāno palīdzību, lai tā pēc iespējas ātrāk sasniegtu tos, kam tā nepieciešama! Palīdzība ukraiņiem būs nepieciešama vēl ļoti ilgi. Saņemam daudz pieteikumu, paldies par jūsu pacietību gaidot, kad koordinatori sazināsies!

 

Ar Latvijas iedzīvotāju iesaisti, kas ir vienoti koordinēta, līdz 7. martam Ukrainā ir nogādātas četras humānās palīdzības kravas (143 paletes), un 8. martā izsūtītas vēl divas kravas. Kravas saņem dažādas Ukrainas labdarības organizācijas, kas nodrošina humānās palīdzības nonākšanu vietās, kur tā ir visvairāk vajadzīga, un tiem ukraiņiem, kuriem tā visvairāk nepieciešama. Kravu saturs ir dažāds: segas, guļammaisi, matrači, higiēnas preces, pārtikas produkti, dzīvnieku barība, medicīnas preces un medikamenti. Ukraiņi pirmās kravas ir saņēmuši un pauž pateicību Latvijas iedzīvotājiem par izpratni, līdzi pārdzīvošanu un nesavtīgo palīdzību, sarūpējot nepieciešamās humānās palīdzības preces.

Centralizēti koordinējot palīdzības sniegšanu, ir iespējams efektīvi, laicīgi un bez sarežģījumiem nogādāt Ukrainā humāno palīdzību, kas ukraiņiem ir patiešām vajadzīga. Tāpat, reģistrējoties platformā www.palidziukrainai.lv un saskaņojot darbības, Latvijā ir palīdzēts nokļūt jau vairākiem tūkstošiem Ukrainas civiliedzīvotāju.

Tomēr joprojām ir gadījumi, kad Latvijas iedzīvotāji bez reģistrēšanās un nekoordinēti mēģina apkopot un nogādāt humānās kravas Ukrainā vai paši dodas pakaļ cilvēkiem. Uz robežām veidojas sastrēgumi un sajukums, kas kavē ukraiņu nokļūšanu drošībā. Savukārt, pašrocīgi piegādājot humānās palīdzības kravas, nav skaidrības, kas būs to gala saņēmēji. Tāpat, katru dienu pieaugot karadarbības intensitātei Ukrainā, atrašanās valstī kļūst arvien bīstamāka, bet izkļūšana no tās – sarežģītāka.

Tādēļ vēlreiz aicinām neorganizēt pašrocīgi humāno kravu piegādi vai ukraiņu uzņemšanu un nedoties uz Ukrainu, jo tas ir dzīvībai bīstami. Tā vietā lūdzam ikvienu, kurš vēlas sniegt atbalstu, reģistrēt savas iespējas palīdzēt platformā www.palidziukrainai.lv un gaidīt, līdz koordinators sazināsies, kad palīdzība būs nepieciešama.