Informācija medijiem Robežas drošība
Tikšanās ar Polijas vēstnieci

Iekšlietu ministrs Māris Kučinskis ceturtdien, 26. janvārī, Rīgā tikās ar Polijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā Moniku Mihališinu (Monika Michaliszyn).

Tikšanās laikā tika apspriesta abu valstu sadarbība drošības jomā. Latvija un Polija saskaras ar līdzīgiem izaicinājumiem valstu drošībai, proti, hibrīduzbrukumiem uz robežas ar Baltkrieviju un ukraiņu bēgļu plūsmu. Abas puses bija vienisprātis par nepieciešamību pievērst uzmanību notiekošajam uz Baltkrievijas robežas, norādot, ka Latvijai, Lietuvai un Polijai jāsinhronizē darbības, lai neizveidotos situācija, kad Baltkrievija izmanto iespējami vājākos posmus, lai stumtu iekšā migrantus, ko Minskas režīms izmato kā vienu no hribrīdkara elementiem.

Mūsu valstīm ir līdzīgs skatījums uz drošības izaicinājumiem reģionā: hibrīduzbrukumu uz mūsu robežām ar Baltkrieviju un karadarbības Ukrainā sekām. Es vēlētos atzīmēt efektīvu un ciešu sadarbību starp mūsu robežsardzes dienestiem: gan administratīvajā, gan ekspertu līmenī šī sadarbība ļauj ātri reaģēt uz izaicinājumiem un draudiem,” norāda M. Kučinskis.

Eiropas izmeklēšanas rīkojumu (European Investigation Order – EIO) mehānisma ietvaros ir izveidota efektīva sadarbība starp Latvijas un Polijas policijas dienestiem ekonomiskās noziedzības apkarošanas jomā. Cieša sadarbība notiek starp abu valstu robežsardzes dienestiem: gan administratīvajā, gan ekspertu līmenī šī sadarbība ļauj ātri reaģēt uz izaicinājumiem un draudiem.

Sagatavoja:

Andrejs Vaivars

Iekšlietu ministra padomnieks

Tālrunis: +371 67829685

E-pasts: andrejs.vaivars@iem.gov.lv